česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

EIPC slaví 50 let na konferenci 21 – 22. 6. 2018 v Dusseldorfu

12.06. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Před padesáti lety byla založena evropská instituce EIPC (European Institute of Printed Ciruits), která je zaměřena hlavně na materiály a technologie výroby desek plošných spojů (DPS). Jejími členy jsou jak výrobci desek, tak dodavatelé materiálů pro výrobu, ale i výrobci elektroniky všeobecně. Před padesáti lety byla DPS teprve v začátcích, kdy se hledaly vhodné materiály a výrobní postupy. I když se doba změnila, cíl zůstal stejný – umožnit pravidelná setkání lidem s podobným profesním zaměřením, které by jim umožnily výměnu zkušeností a pomohly řešit jejich úkoly ve výrobě.

EIPC pořádá pravidelně dvě konference ročně – zimní a letní konferenci, přičemž obě jsou spojeny s návštěvou významné firmy v okolí konání konference. Nastávající konference umožní návštěvu nového výrobního závodu Unimicron pro výrobu vícevrstvých desek.

Na programu prvního dne konference (21. 6. 2018) jsou témata jako traceability, výroba DPS v návaznosti na Průmysl 4.0 (PCB 4.0), lamináty bez halogenu, atd. Na programu druhého dne bude výroba ohebných desek pro 5G, zahnuté a protahovatelné DPS, Open Source Language, ochrana povrchu desky organickými látkami, Lab-on-PCB technology a novinky v aplikacích, chemikáliích, dodavatelích materiálů, atd.

Na webové stránce EIPC je uveden podrobný popis konference, včetně možnosti dodatečného přihlášení (i pro nečleny). Na hlavní webové stránce jsou potom ukázky z předešlých konferencí i informace o členství v EIPC.

Více informací zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik