česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Tesla má problém s přílišnou automatizací a nestíhá vyrábět

01.12. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Jako odpověď na naši zprávu „Tesla dohání výrobu modelu 3 novátorskými způsoby“ jsme obdrželi nabídku na publikování článku „Tesla’s Big Problem: Excessive Automation“, který je uveden na webovém portálu IQS Directory. Protože článek je delší, než prostor pro zprávu, přinášíme ze zmíněného článku alespoň hlavní myšlenky. Více se na téma tohoto článku budeme věnovat v časopisu.

Od vynálezu montážní linky se výrobci snaží o zlepšení její kapacity pro výrobu. Roboti a automatizace začala pomalu vytlačovat dělníky z továrny. Jak ale článek připomíná, někde musí být čára, za kterou už stroje nemohou lidi nahradit a konstatuje, že Tesla Elona Muska se stala obětí automatizace, když nestíhá vyrábět své vozy. Jako příklad uvádí článek případ jiného výrobce aut – GM, který zaváděl plně automatizované výrobní linky již dříve. I když utratil za automatizaci miliardy dolarů, očekávaná návratnost se nedostavila.

Začátkem roku 2018 Tesla připustila, že automatizace způsobila zpomalení výroby Modelu 3, a že řešením jsou lidé, nikoliv stroje. Podle článku se Elon Musk dopustil několika chyb plynoucích z neznalosti výroby automobilů a přílišnou důvěru v automatizaci. Návrat lidí do výroby má přinést zlepšení.

Celý článek je k dispozici zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik