česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

SPS IPC Drives 2018 přesvědčuje svým inovačním charakterem a četnými highlighty

30.11. 2018 | Zajímavosti - novinky
Autor: SPS IPC Drives
01.jpg

Skončil 29. ročník veletrhu SPS IPC Drives. Celkem 65 700 návštěvníků proudilo do Norimberku, aby se ke konci roku informovali o nejnovějších produktech a řešení v odvětví automatizace a aby nastavili kurz pro úspěšný obchodní rok 2019.

Na 136 000 m2 velkém odborném veletrhu s 1 630 vystavovateli z celého světa našli to, co hledali. Celkem v 17 výstavních halách, což je opět o jednu halu více než v předchozím roce, navštěvovali uživatelé a řídicí pracovníci veletržní stánky a vyměňovali si tam informace o aktuálních trendech a pokrokových technologiích v průmyslové automatizaci.

Vedle rozsáhlé nabídky poznatků a informační nabídky a u veletržních stánků přesvědčil také obsáhlý rámcový program: komentované prohlídky k tématům smart production, smart connectivity a bezpečnost IT v automatizaci měly u účastníků stejně dobrý ohlas jako četné pódiové diskuze a odborné přednášky na celkem čtyřech veletržních fórech. Kromě toho se v první den veletrhu konala prezentace výsledků prvního Hackathonu. Před veletrhem měly start-upy 48 hodin čas vyvinout inovativní digitální myšlenky pro inteligentní automatizaci. Ve svůj prospěch dokázal soutěž rozhodnout Othermo s řešením pro firmu WAGO Kontaktechnik a odvezl si s sebou domů cenu ve výši 8 000 eur.

Průvodce k digitalizovanému průmyslovému světu

Část veletrhu „Software a IT ve výrobě“ opět vyrostla a na veletrhu SPS IPC Drives 2018 obsadila vedle haly 6 nyní také halu 5. Návštěvníci z řad odborné veřejnosti se mohli zde, ale i na celém veletrhu, informovat mimo jiné o digitálních řešeních pro průmysl, kybernetickou bezpečnost, cloudové služby a 5G. Oblíbenými kontaktními místy byly také společné stánky „Automation meets IT“ a „wireless in automation“, jejichž klíčová témata Průmysl 4.0 a inovativní bezdrátové technologie mají také vliv na budoucí svět automatizace.

Nejdůležitější čísla v přehledu:

  • Vystavovatelé: 1 630
  • Výstavní plocha: 136 000 m²
  • Návštěvníci: 65 700

Podrobná analýza veletrhu s dalšími výsledky k SPS IPC Drives 2018 bude k dispozici na jaře 2019. V následujícím roce se tento odborný veletrh pro průmyslovou automatizaci bude v norimberském veletržním centru konat od 26. do 28. 11. 2019. Další informace najdete online na adrese sps-messe.de.

Vyjádření k SPS IPC Drives 2018

“It is one of the strengths of this exhibition that buzzwords such as Industrie 4.0. and digital transformation are not only transported into the exhibition halls, but intensive talks where these subjects are turned into concrete results can take place.”
Udo Aull, Managing Director CSO SEW Eurodrive.

“The SPS IPC Drives is the most important leading exhibition for automation technology worldwide. This is where the “Who is who” of the industry meet in a unique concentration. The exhibition is, as ever, a working one. This means that a great degree of the visitors are trade specialists and they have specialist questions or come to the exhibitions with concrete projects. With a high amount of senior experts at our stand, we are in a position to answer many questions directly and talk in-depth about project requests. At the same time, our team receives highly-concentrated feedback from the world of automation.”
Steffen Winkler CSO, Member of the Board Business Unit Automation and Electrification Solutions at Bosch Rexroth AG.

SPS IPC Drives se změní na SPS

Od roku 2019 ponese veletrh SPS IPC Drives nové jméno: SPS – Smart Production Solutions. Jméno již 30 let etablovaného odborného veletrhu se změnilo, osvědčený koncept a obsahové zaměření zůstávají zachované. Pořadatel Mesago Messe Frankfurt GmbH tímto zohledňuje digitální transformaci průmyslu a slibuje i nadále relevanci, kompetenci a výměnu informací na rovnocenné úrovni.

O společnosti Mesago Messe Frankfurt
Společnost Mesago se sídlem ve Stuttgartu byla založena v roce 1982. Organizuje veletrhy, kongresy a semináře zaměřené na technologie. Patří ke skupině Messe Frankfurt Group. Mesago pracuje na mezinárodní úrovni, nezávisle na výstavišti a se svými 140 zaměstnanci pořádá ročně veletrhy a kongresy pro více než 3 300 vystavovatelů a 110 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, účastníků kongresů a přednášejících. Jako nositelé idejí, spolupořadatelé a partneři jsou s akcemi společnosti Mesago úzce spojena četná sdružení, vydavatelství, vědecké instituce a univerzity. (mesago.com)

O společnosti Messe Frankfurt
Messe Frankfurt je celosvětově největší pořadatel veletrhů, kongresů a akcí na celém světě s vlastním výstavištěm. Více než 2 400 zaměstnanců na 30 místech dosáhlo ročního obratu ve výši přibližně 669 milionů eur. Prostřednictvím úzkého propojení s odvětvími a díky mezinárodní prodejní síti podporuje skupina podniků efektivně obchodní zájmy svých zákazníků. Rozsáhlá nabídka služeb – onsite a online – zaručuje klientům po celém světě konstantně vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a realizaci jejich akce. Paleta služeb sahá od pronájmu areálu přes stavbu stánku a marketingové služby až po personální služby a gastronomii. Hlavním sídlem podniku je Frankfurt nad Mohanem. Podíly vlastní město Frankfurt (60 %) a spolková země Hesensko (40 %). Další informace na adrese: www.messefrankfurt.com  |  www.congressfrankfurt.de  |  www.festhalle.de

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik