česky english Vítejte, dnes je úterý 16. duben 2024

NIDays 2011 v Praze

DPS 1/2012 | Články
Autor: Redakce

Akcelerace inovací a objevů s grafickým návrhem systémů Akce NIDays 2011 v listopadu tohoto roku v Praze byla zahájena výše uvedeným mottem společnosti National Instruments. National Instruments pozvala techniky, vědce a pracovníky ve vzdělávání, aby zjistili a mohli hovořit o tom, jak grafický návrh systémů a virtuální instrumentace přispívají k inovacím v průmyslových, výzkumných a akademických aplikacích s rekonfigurovatelnými softwarovými a hardwarovými platformami.

NIDays, jednodenní mezioborová konference o grafickém návrhu systémů, byla pořádána společností National Instruments na 9 místech v 8 zemích východoevropského regionu v průběhu října až listopadu loňského roku. Tato konference se v Praze, v České republice, konala 10. listopadu, a sešlo se na ní 150 techniků, aby se dozvěděli o nejnovějších technologických trendech, produktech a řešeních založených na grafickém přístupu k vývoji systémů.

NIDays 2011 v Praze

Po výše uvedené keynote prezentaci, kterou měl Thorsten Mayer, jenž byl nedávno jmenován regionálním ředitelem National Instruments Eastern Europe, byla pozornost věnována nejnovějším produktům a trendům v testovacích, měřicích a řídicích aplikacích. Konference byla rozdělena na 3 různé tematické celky: jeden byl věnován akademické sféře, druhý se soustředil na průmyslová řešení a aplikace, a třetí zahrnoval praktické workshopy s využitím LabVIEW 2011 a LabVIEW Robotics.

Zbytek dne nabídnul účastníkům další zajímavé aktivity, kterých se mohli zúčastnit:

  • podrobné technické přednášky inženýrů z NI, věnující se nejnovějším technologiím NI v měření, testování, řízení a automatizaci, a dotýkající se oblastí, které závisejí například na vestavných kontrolérech s vícejádrovým procesorem Intel®, 12,5 GHz měřicích deskách na PXI a nejvýkonnějších VF PXI měřicích přístrojích
  • prezentace a ukázky inovativního použití grafického návrhu systémů v technickém vzdělávání i v průmyslu v oborech zahrnujících elektroniku, mechatroniku, telekomunikace a řízení od partnerských společností a koncových uživatelů produktů National Instruments
  • praktické workshopy LabVIEW s možností získat praktické zkušenosti s nejnovější verzí prostředí NI LabVIEW a s modulem LabVIEW Robotics
  • bezplatná zkouška Certified LabVIEW Associate Developer (CLAD).

Jako pozvaní prezentující se na konferenci představily společnosti ELCOM, a. s., T-Systems, Honeywell, Bosch, ČVUT – České vysoké učení technické v Praze a VUT – Vysoké učení technické v Brně. Tato událost byla doprovázena rozsáhlou exhibicí, na které měli účastníci možnost vidět jak produkty NI skutečně fungují v různých demonstračních systémech připravených NI a v různých hotových produktech, které předváděli naši partneři a koncoví uživatelé.

Společnost National Instruments (www.ni.com) mění způsob, jakým inženýři a vědci navrhují, vytvářejí prototypy a uvádějí do provozu systémy pro měření, automatizaci a vestavné aplikace. NI umožňuje zákazníkům využívat hotový software, jako je NI LabVIEW, a modulární nenákladný hardware. Její produkty kupuje více, než 30 000 různých společností na celém světě, přičemž největší zákazník tvořil v roce 2010 zhruba 4 %příjmů, a žádné odvětví nepředstavovalo více než 15 % příjmů. NI má centrálu ve městě Austin v Texasu, zaměstnává přibližně 6100 zaměstnanců a přímo působí ve více než 40 zemích. V průběhu posledních 12 let zařadil časopis FORBES NI mezi 100 nejlepších společností, pro které můžete v Americe pracovat.