česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

PCB Forum 2016

PCB Forum 2016 je již tradiční bezplatný seminář, který probíhá po celém světě. Jeho tématem je vývoj konceptů a inovace v oblasti návrhu desek plošných spojů. Umožňuje setkání vývojářů a návrhářů desek v mnoha městech po celém světě. Nabízí možnost získání nových, vysoce hodnotných informací od přednášejících, kteří již nové metody a postupy v návrhu desek používají. Použití nově získaných poznatků se promítá v efektivním návrhu desek, nezávisle na používaném návrhovém nástroji.

V letošním roce se náplň semináře rozšiřuje, aby zahrnul i požadavky, které vznikají pronikáním elektroniky do dalších oblastí, např. Internet of Things. V některých městech (v Evropě Mnichov a Karlsruhe) se proto koná souběžně ještě další seminář zaměřený výhradně na simulace signálové (SI) a napájecí (PI) integrity, který je vedený konzultanty společnosti Teraspeed Consulting a je rovněž zdarma. Na těchto seminářích budou také přítomni zástupci organizace IPC.

Seminář probírá novinky v implementaci vysokorychlostních rozhraní, jako jsou DDR4, USB3 a PCI/E. Bude zmíněn návrh ve 3D včetně uplatnění u ohebných desek plošných spojů, správa a přístup do knihoven, informace o součástkách a navržených či rozpracovaných deskách. Věnovat se bude i automatizaci návrhu desky, dokumentaci a přípravám pro výrobu. Bude probrán i tzv. Electrical signoff, tedy uzavření návrhu desky, která neobsahuje zásadní problémy, je otestována a může jít do výroby. Zvládnutím tohoto postupu s pomocí simulací SI, PI a výrobních testů lze omezit potřebu prototypových desek.

PCB Forum 2016

Získané informace mohou být zajímavé pro obvodového vývojáře, návrháře desek i manažery, stejně jako pro specialisty z oborů vysokofrekvenční techniky, EMC a přípravy výroby.

Trend zvyšování počtu měst, v nichž se lze PCB fóra zúčastnit, přetrvává i nadále, stejně jako roste i počet návštěvníků po celém světě. Úroveň přednášek se udržuje posledních 10 let na velmi vysoké úrovni i díky spolupráci se zástupci IPC, společností Mentor Graphics a nově i s konzultanty z Teraspeed Consulting. Ohlasy účastníků z minulých let jsou velice pozitivní, nejspíše i proto roste každým rokem jejich počet. Letos se předpokládá účast přes 3 tisíce lidí ve více než 50 místech na světě. Účastní se vývojoví pracovníci jak z menších firem, tak i ze známých společností s globálním působením. I když pořadatelem semináře je společnost Mentor Graphics, předávané informace budou mít všeobecnou platnost a netýkají se jenom nástrojů od této firmy. Mnohé firmy pokládají PCB fórum za druh dlouhodobého vzdělávání a školení, které potřebují všichni, kdo chtějí udržet krok s nejmodernějšími a nejefektivnějšími postupy.

Zájemci se mohou přihlásit a registrovat na seminář v jednom z měst ze seznamu na obr. 1 na webové stránce www.PCBSystemsForum.com. Počet míst je omezen, a proto je lepší registraci neodkládat. Účast na semináři může být jak celodenní, tak i částečná, zaměřená pouze na vybrané přednášky. Pro účastníky je zajištěn oběd a pohoštění v průběhu celého dne.

Nejbližší semináře pro zájemce z České republiky a ze Slovenska budou v Mnichově (31. 5. 2016), v Norimberku (7. 6. 2016) a v Berlíně (9. 6. 2016). Seminář v Mnichově bude jenom jedním z několika mála seminářů v Evropě, na němž budou přítomni i konzultanti z firmy Teraspeed Consulting se svými experty v oblasti návrhu high-speed desek. Z tohoto důvodu lze očekávat o seminář velký zájem a případní zájemci by se měli registrovat co nejdříve.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik