česky english Vítejte, dnes je středa 17. leden 2018 Přihlásit E-archiv Speciály Ukázkové číslo Předplatné Kontakt

Vyšla nová verze programu FloEFD 17.0

12.09. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Radek Řezníček
FloEFD170Uvodni.JPG

Společnost Mentor, a Siemens Business, uvolnila novou 17. verzi programu FloEFD pro simulaci dynamiky proudění tekutin (CFD – Computational Fluid Dynamics) uvnitř a v okolí mechanických modelů vytvořených v předních 3D MCAD programech (Creo, CATIA V5, Siemens NX, Solid Edge).

Nová verze mimo jiné přináší tzv. Free Surface (otevřené povrchy), tedy simulace mezi nemísitelnými proudícími médii (např. voda a vzduch). Vylepšení převodu EDA do CAD programu, schopnost nastavit detailní reprezentaci materiálu (kompozitu jako např. DPS) pouze ve specifikované oblasti a dostupnost možnosti „Zpět“ (Undo) v EDA Bridge.

Nově lze výsledky simulace zobrazit v samostatném FloEFD prohlížeči, který je zdarma. Je součástí instalačního balíku plné verze a zjednodušuje sdílení projektů a jejich prezentaci ostatním kolegům.

Rozšíření zadávání a zobrazování parametrů simulace se dotklo komponent exploreru i simulace LED, kde nyní vstupem může být spektrum nebo data z TeraLED. Pro přenos tepla radiací je možno zadávat křivku přenosu, tloušťku filmu lze importovat jako tabulku bodů a HTC (koeficient přestupu tepla) můžeme převzít z jiného výpočtu. Zobrazování škál výsledků je možné změnit na horizontální či změnit měřítko na logaritmické, lze zobrazit maxima a minima na tepelných plochách, vlhkost a viskositu.

floefd-17

Novinek je mnoho včetně několika obecnějších jako zdokonalení informačních oken, snížení počtu potřebných souborů pro projekt o jeden, upgrade geometrického jádra a správa výpočetních jader v průběhu výpočtu. Všechny dále zrychlují výpočet, rozdělení geometrie do mřížky (mesh), zjednodušují ovládání a dostupnost výsledků, což jsou podstatné výhody FloEFD oproti konkurenčním programům spolu s přímou návazností na přední MCAD programy.

(radek) @cadware.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik