česky english Vítejte, dnes je pátek 23. únor 2018 E-archiv Speciály Předplatné Seznam inzerentů Kontakt

Si9000e od Polar Instruments vám pomůže simulovat insertion loss

10.10. 2017 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Tak zvaná „insertion loss“ se při kmitočtech vyšších než 3 GHz stává hlavní překážkou při řešení signálové integrity na plošném spoji, a to hlavně díky drsnosti povrchu materiálu - mědi. Problém je v tom, že změřit insertion loss není jednoduché, v mnoha případech i nemožné – plošné spoje mohou být příliš krátké, nebo nedostupné v husté zástavbě desky. Mnohé plošné spoje se také větví a přechází na jiné vrstvy přes via otvory, což dále stěžuje měření. Modelování, simulace a testování jsou používané metody, které umožní získat potřebné údaje tam, kde přímé měření nelze provést.

Společnost Polar Instruments, která má bohaté zkušenosti s měřením a vyhodnocováním dat z desek plošných spojů, má metody i nástroje, které umožní zjistit insertion loss dané desky.

Software Si9000e modeluje insertion loss s použitím Boundary Element Method (BEM). Program umí rozdělit a předpovědět jak dielektrickou ztrátu, tak ztrátu v mědi plošného spoje, a simulovat dopad hrubosti povrchu plošného spoje na insertion loss s pomocí řady známých metod (Hammerstadt, Groisse a Huray).

Na webové stránce Polar Instruments je aplikační poznámka, která vysvětluje základy spojené s problematikou insertion loss.

Více o software Si9000e zde

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik