česky english Vítejte, dnes je neděle 21. říjen 2018

On-line Gerber prohlížeč (Reference Gerber Viewer) od Ucamco

09.01. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Ucamco uvolnilo aktualizovanou verzi svého on-line Gerber X2 prohlížeče nazvaného Reference Gerber Viewer, který je volně dostupný na webové stránce firmy.

Novinkami jsou:

  • podpora pro vícenásobné Gerber soubory, které mohou být zobrazeny současně
  • Vylepšená bezpečnost díky HTTPS protokolu, automatického odhlášení po delší době nečinnosti a vymazání načtených Gerber dat po ukončení prohlížení
  • Podpora novým povelům pro block nesting (AB, LM, LR, LS)
  • Různé další věci, jako podpora pro všechny typy souborů, upozornění na soubory bez Gerber dat, atd.

Tento on-line prohlížeč umožní načíst jak původní Gerber formáty (RS-274-X), tak i nový X2. Po zobrazení je možné provést odměřování (point-point), zatímco prostým najetím na plošku či čáru naskočí informace o daném objektu.

Hlavním cílem tohoto prohlížeče je ale kontrolovat, zda Gerber soubor jako takový není poškozený, nebo neobsahuje základní chyby, které by se projevily ve výrobě špatnou interpretací grafiky. Pokud nenaskočí upozornění na chyby po načtení Gerber souboru, je tento soubor v podstatě v pořádku (z pohledu koncepce Gerber dat, nikoliv fyzického provedení grafiky). Pokud se objeví chybové hlášení, neměl by tento soubor použit pro výrobu.

Belgická společnost Ucamco (dřívější Barco ETS) vlastní práva k Gerber formátu dat od doby převzetí americké firmy Gerber Systems Corp. v roce 1998. Kromě toho sama vyrábí fotoplotry, dodává zařízení pro přímý osvit desek a vyrábí různé CAM programy pro práci s Gerber daty a jejich zpracování pro potřeby výroby.

On-line prohlížeč “Reference Gerber Viewer” je dostupný zde.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik