česky english Vítejte, dnes je středa 23. leden 2019

XJTAG nabízí zdarma uživatelům Xpedition (Mentor) a CR-8000 (Zuken) software DFT Assistant

15.05. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Software DFT Assistant od XJTAG je pro uživatele návrhových systémů Xpedition od Mentoru a CR-8000 od Zukenu zdarma. Podstatně zvýší možnosti návrhu desky s ohledem na testování, čili Design For Testing – DFT.

Desky plošných spojů bývají často velmi hustě osazené součástkami a přístup k vývodům některých součástek, např. BGA, je prakticky nemožný. Protože JTAG byl navržen právě tak, aby řešil problém s přístupem k vývodům při testování, je vhodné na metodu testování pomocí JTAG pamatovat hned na začátku návrhu. Nemožnost identifikovat problémy ve svém začátku obvykle vyústí v opakovaném návrhu desky, což prodraží a opozdí daný projekt. XJTAG DFT Assistant umožní potvrdit správné zapojení pro potřeby JTAG při vývoji schematického zapojení.

XJTAG DFT Assistant sestává ze dvou hlavních částí:  XJTAG Chain Checker a XJTAG Access Viewer. XJTAG Chain Checker identifikuje společné chyby v řetězci součástek pokrytém JTAGem, jako jsou nesprávně propojené Test Access Ports (TAPs) - i jediná chyba v zapojení zabrání správné funkci celého snímaného řetězce. XJTAG Chain Checker identifikuje chyby v zapojení a hlásí je vývojáři během vytváření schematického zapojení. Stejně tak jsou identifikovány nesprávně zapojené TAPs.

XJTAG Access Viewer znázorňuje ve schématu oblast, která umožňuje přístup k „boundary scan“, čímž umožňuje vývojáři průběžně vidět, které součástky jsou JTAGem pokryty, i kde by měla být možnost testování rozšířena. Vývojář může individuálně označit sítě spojů (nets) jako „read,  write, power/ground“ a také ty sítě spojů, které na JTAG rozhraní nemají žádný přístup.

Zatímco je první prototyp desky ještě ve výrobě, XJTAG DFT Assistant umožní vývojářům exportovat předběžný XJTAG projekt ze schématu do XJTAG vývojového software, kde mohou být vyvinuty další testovací metody. Ty mohou být použity k testování skutečného hardware, jakmile je dostupné.

Software XJTAG DFT Assistant je zdarma pro uživatele Xpedition VX.2.1 a vyšší verze. Pro Xpedition může být staženo zde, zatímco pro uživatele Zuken CR-8000 lze program stáhnout zde.

Celá zpráva pro uživatele Mentor Xpediton zde, pro uživatele Zuken CR-8000 zde.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik