česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Embedded software od Mentor, a Siemens Business, se zaměřuje na automotive aplikace

05.06. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr.png

Mentor (původně Mentor Graphics, dnes Mentor, a Siemens Business) je všeobecně znám jako dodavatel EDA software pro návrh integrovaných obvodů a desek plošných spojů. Nicméně, Mentor se už dvacet let věnuje i embedded software a má na to i vyhraženou divizi. Embedded runtime operační prostředí, nástroje i služby lze využít v embedded produktech pro automobily, průmysl, zdravotnictví, automatizaci, nositelné technologie, vojenský průmysl i letectví a v Internetu věcí (IoT).

Nucleus OS je účinný real-time operační systém (RTOS) s pamětí a správou databáze, USB, networking a connectivity, multimedia technologií a pokročilými možnostmi vytváření GUI (Graphical User Interface).

Mentor Embedded™ Linux přináší nový přístup k vytváření uživatelské platformy s výkonnými nástroji. Je založený na průmyslovém standardu Yocto™ Project a vhodný pro spotřební, průmyslový, medicínský, vojenský a letecký průmysl.

Mentor Embedded Hypervisor (Type 1 hypervisor) je navržen pro inteligentní propojená zařízení, která se dnes používají v digitálním světě. Zahrnuje Arm® TrustZone™ k zabezpečení kritických informací a software. Podporuje operační systémy a prostředí hosta, včetně Linux a  Nucleus.

Volcano Automotive podporuje vývoj kompletní elektronické řídící jednotky, od vývoje aplikačního software až ke konfiguraci a integraci základního software (BSW).

XSe Automotive podporuje vývoj systému ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), Driver Information a Infotainment systémů díky referenčnímu hardware ASXB™, optimalizovanému SuperBSP™ Linux operačnímu systému, OPTstack™ audio a video middleware. Patforma zahrnuje GENIVI-kompatibilní interface pro kvalitní grafiku, podporu více obrazovek, vícekanálové audio, multimedia, integraci a propojení mobilních zařízení.

Více informací zde.

(mklauz) @dps-az.cz

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik