česky english Vítejte, dnes je pátek 24. květen 2019

Rutronik nabízí CAD knihovny pro návrh desek

07.08. 2018 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr300x225.png

Na webové stránce www.rutronik24.com je možné si stáhnout knihovní prvky (schematické symboly, pouzdra na desku, 3D modely) jednotlivých součástek v různých formátech, přičemž je možné si pouzdro před stažením zobrazit podle potřeby ve 3D.

Podporované formáty knihovních prvků jsou Orcad, Allegro, Pads, Xpedition, Altium, PCAD, Eagle, Pulsonix, Quadcept, Cadstar, CR5000 až 8000, Design Spark, KiCAD, 3D Step.

Knihovní prvky nejsou dostupné pro všechny součástky, které Rutronik nabízí, ale pokrývá většinu analogových a číslicových obvodů, možná i další druhy součástek (tato informace není známá, nezbývá, než vyzkoušet).

Zájemce se potřebuje na webové stránce registrovat, heslo pro vstup přijde emailem. Po výběru druhu součástky v hlavní nabídce (Semiconductor - Analog/Mixed signal – A/D Converters) a výběru potřebné součástky se zobrazí ikona CAD pro stažení knihovních prvků. Následuje výběr jednoho z formátů dat podle příslušného návrhového programu.

Tato nabídka vznikla ve spolupráci se známým zdrojem knihoven součástek – Ultra Librarian, o kterém jsme se již v časopisu DPS i tomto webovém portálu několikrát zmínili, například zde.

Registrace a přístup zde, kde je také video s informacemi na použití.

(mklauz)@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik