česky english Vítejte, dnes je úterý 18. červen 2019

Valor NPI software usnadní zavedení nového produktu do výroby

08.01. 2019 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
SMT_osazování.png

Software Valor NPI (New Product Introduction) od společnosti Mentor, a Siemens business, je program určený pro přípravu podkladů pro zavedení nového produktu do výroby elektroniky. Výrobou elektroniky se zde rozumí vše, co souvisí s osazováním desek plošných spojů (včetně rigid-flex desek), testováním a inspekcí, i výrobou kompletního produktu (box build).

DFM/DFA moduly slouží k detailní kontrole dodaných podkladů s cílem zabránit pozdějším problémům ve výrobě, zatímco moduly VPP (Valor Process Preparation) umožňují zhotovení dokumentace a dat pro výrobu (osazovací panel, šablona, proces osazování, testování a inspekce).

Při kontrole dodaných podkladů (DFM/DFA moduly) je zejména dbáno na ověření velikosti a polohy pájecích plošek na desce proti dotykovým ploškám vývodů skutečných součástek z knihovny s více než 3,5 milionů typů.

Výhodou použití Valor NPI je výrazné zrychlení zavedení nového výrobku do výroby a naprosto správné zhotovení výrobních podkladů) při použití modulů VPP), které tak umožňuje vynechání kontroly první osazené desky (First Article Inspection). Použití modulů DFM/DFA přináší do výroby jistotu kvalitní výroby, zejména při pájení.

Pokud vám zavedení nového produktu do výroby trvá dlouho a je nákladné, a/nebo máte ve výrobě nepřiměřený odpad či jiné problémy, potom Valor software je pro vás správné řešení. Velikost výroby neomezuje použití Valor software – používají ho velké firmy s globálním zaměřením, stejně jako ty menší, protože používají jinou skladbu jednotlivých modulů podle svých potřeb.

Valor NPI - VPP je možné si vyzkoušet na cloudové verzi pro ohodnocení pod názvem Valor Process Preparation Virtual Lab, u které je doba odzkoušení omezena na 15 dní, přičemž nelze výsledky stáhnout (zůstávají uloženy na cloudu).

Na software Valor NPI navazuje další program Valor Shop Floor, určený pro sběr a vyhodnocení dat jednotlivých fází výrobního procesu s cílem jeho optimalizace v návaznosti na podnikové ERP/MRP systémy.

Další informace zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik