česky english Vítejte, dnes je pátek 25. září 2020

Snadný přechod z EAGLE na PADS Classic pomocí převodníku knihoven, desek i schématu

11.02. 2020 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Radek Řezníček
PrevodnikEaglePadsUvodni.png

Od verze VX 2.4 programu PADS pro návrh DPS od společnosti Mentor, A Siemens business existuje možnost importu z návrhového programu EAGLE, momentálně vyvíjeného společností AutoDesk. PADS disponuje importem od všech předních společností vyvíjejících návrhové programy pro DPS jako Cadence, Altium nebo Zuken.

V posledních letech získal EAGLE řadu nových funkcí, díky vývoji pod záštitou společnosti AutoDesk. Změnila se také politika licencí, kdy lze tento program pronajmout na 1 měsíc či na 1 nebo 3 roky. V současnosti k pronajaté licenci EAGLE přibyla také možnost využít program Fusion 360, taktéž od Autodesku. Bohužel tímto spojením zanikla verze EAGLE Standard a pro nové uživatele je dostupná pouze verze Premium.

PADS Designer i Layout umožňují přímý import formátů programu EAGLE, tedy soubory s příponami sch, brd nebo knihovny s příponou lbr. Soubory však musí být uloženy ve verzi EAGLE 6.4 a novější. Pokud jsou soubory vytvořeny ve starší verzi je potřeba je otevřít a uložit v novější verzi.

Schéma lze do PADS Designeru načíst podobně jako z jiných programů (OrCADu, Altia nebo druhého z dostupného editoru schématu PADS Logic a dalších) příkazem File – Import. Otevře se okno převodníku, v němž můžete přidávat soubory schématu i knihoven k překladu. Po doběhnutí překladu vám převodník sdělí bilanci výsledků. Jelikož konvence označování vývodů nebo spojení mohou být u obou programů odlišné, je možné, že dojde k nějakým chybám, ale většinou se nejedná o nic zásadního a jsou opraveny automaticky.

PrevodnikEaglePads2

Stejně tak v programu PADS Layout stejným příkazem (File – Import) načtete desku z EAGLE. Nepotřebuje prakticky žádné úpravy a barevně odpovídá (v rámci možností) nastavení zobrazování vrstev v původním programu. Opět je to způsobeno odlišným přístupem k zobrazení.

PrevodnikEaglePads

Převodník nebo vlastní program PADS v sestavě Classic si můžete přijít prohlédnout také na výstavu Amper na stánek CADware s označením F 1.06.

radek@cadware.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik