česky english Vítejte, dnes je sobota 05. prosinec 2020

PCB-Investigator od EasyLogix provádí užitečné analýzy na navržené desce

27.10. 2020 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.png

Jak už název software indikuje, program PCB-Investigator analyzuje data desky navržené v různých návrhových programech plošných spojů s možností je zobrazit, editovat, analyzovat, porovnávat a nalézt podle daného klíče. Pochází od německé firmy Schindler & Schill GmbH z Regensburgu, která sama o sobě stojí v pozadí, zatímco se ve spojení s PCB-Investigtaor prezentuje jako EasyLogix.

PCB-Investigator je modulový program, složený z potřebných modulů zvaných plug-in do několika sestav podle výsledného použití (Basis Version, Ultimate Version, Fabrication Version, Production Control Version, Electronic Developer Version, Physics Version). Základní sestavou určenou více méně pro zobrazení desky je sestava Basic.

Sestava Ultimate zahrnuje všechny nejvíce žádané nástroje pro analýzu, porovnání a vyhledávání (kótování, délka netů, DRC a DFM analýza, analýza desky na svodové napětí, výpočet kapacity mezi napájecími plochami, výpočet impedance spojů, analýzy návrhu tiskové šablony, generování panelu, grafické porovnání desky, atd.). Naproti tomu sestava Physics umí navíc i simulovat rozložení teploty na desce, zjišťovat hustotu proudu a pokles napětí způsobený plošnými spoji, zatímco sestava Production Control nabízí možnost přímého přístupu k zařízení výrobní linky a zjištění testovatelnosti desky.

Desku lze do programu načíst pomocí Gerber dat, ODB++ a IPC-2581, vrtání potom přes data typu Exelon a SiebMeyer. Protože desku lze nejenom zobrazit, ale i editovat, je možné exportovat data desky opět ve výše zmíněných formátech, navíc i v DXF, 3D PDF, STEP a obrázcích s vysokým rozlišením.

Podrobnější přehled možností jednotlivých sestav je uveden v tabulce na webu programu.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik