česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Potřebujete vytvořit kompletní dokumentaci pro opakovanou výrobu?

20.04. 2021 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Lidé ve výrobě se mohou měnit a jednou naučené procesy si vezmou s sebou. Změny v provedení desky, součástek i výrobních postupů mohou snadno způsobit, že ve výrobě kolují dokumenty, které nemusí být zcela aktuální. Nabízí se nějaké jednoduché, správné a spolehlivé řešení dokumentace v digitální podobě?

Program BluePrint-PCB pomůže zhotovit potřebnou dokumentaci skutečně rychle i jednoduše, ale hlavně bezchybně, pokud se týká desky plošných spojů. Pracuje s projektem o neomezeném počtu stránek, které představují jednotlivé výkresy i poznámky. Po načtení desky (z programu PADS přímo, z jiných programů přes ODB++ nebo IPC-2581) získá BluePrint o dané desce všechny potřebné údaje – rozměry, grafiku plošných spojů, součástky s jejich značením, názvy netů, informace o počtu vrstev, která strana desky je horní či spodní, atd.

BluePrint-PCB umožní vložit do projektu neomezený počet zobrazení horní i spodní strany, navíc v různém měřítku a v různém provedení (viditelnost jednotlivých objektů desky lze nastavit). Z dat desky lze zhotovit výpisy materiálu pro horní i spodní stranu desku, postupy i varianty osazování. Kreslicí nástroje a vlastní textový editor umožňují doplnit výkresy kótami, detaily desky i poznámkami. Do projektu lze načíst externí výkresy přes DXF, obrázky, PDF dokumenty, hlasové záznamy i video s instrukcemi.

Vzniklou dokumentaci lze prohlížet ve webovém prohlížeči v HTM formátu, v prohlížeči BluePrint-PCB, stejně jako v podobě papírových výkresů. Export je možný do DXF a PDF.

Na přiloženém obrázku je vidět část dokumentace jednoho produktu firmy Codaco Electronic s.r.o.

Více informací najdete zde nebo na webu výrobce.

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik