česky english Vítejte, dnes je sobota 04. únor 2023

Nová verze programu PC Automation (PCschematic) s databázovým portálem součástek

05.07. 2022 | CAD/CAE/CAM - novinky
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Dánská společnost PC|SCHEMATIC uvolní v nejbližších dnech novou, dlouho očekávanou verzi programu PC Automation (PCschematic) pro elektro-projektování. Kromě nových barevných ikon pro ovládání programu je hlavní novinkou možnost stahování součástek z databázového serveru přímo do kreslící plochy programu.

I když se databáze součástek na serveru teprve rozšiřuje, již nyní umožňuje stažení tisíců součástek podle výrobců nebo jejich identifikátorů. V tuto chvíli jsou zastoupeni hlavně velcí výrobci součástek s globálním zaměřením. Jednotlivě vybrané součástky lze přetáhnout přímo do kreslící plochy programu, čímž se zapíší i do databáze programu, zatímco skupiny vybraných součástek se po uložení do nákupního košíku do databáze programu importují.

Nová verze programu umožňuje pokračovat v práci i na projektech vytvořených v předešlých verzích, které využívaly původní dodávané a uživatelské databáze součástek. Pro usnadnění přechodu z předcházející verze 22 do nové verze 23 mohou být obě verze programu spuštěny současně.

Více informací bude k dispozici příští týden na webové stránce lokálního distributora pro ČR a Slovensko

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik