česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Nová technologie šablon NicAlloy-XT od Photo Stencil

DPS 5/2011 | Články
Autor: Redakce

Firma Photo Stencil uvedla pod názvem NicAlloy-XT™ novou technologii výroby šablon pro nanesení pájecí pasty na DPS. NicAlloy-XT přináší výhody NicAlloy šablon a šablon vyrobených elektrolýzou a tím zaplňuje mezeru mezi tradičními šablonami řezanými laserem a šablonami pro náročné aplikace vyrobenými elektrolýzou.

Neil MacRaild, Photo Stencil CEO a prezident to komentuje slovy: „NicAlloy-XT je definitivně průlomová technologie, která umožní výrobcům DPS vytvořit přesně definované formace pájecí pasty, které jsou požadovány hustě osazenými, ale miniaturizovanými deskami plošných spojů, přičemž je cena nižší, než u šablon vyrobených elektrolýzou“.

Nová technologie šablon NicAlloy-XT od Photo Stencil

NicAlloy-XT šablony lze použít i pro velmi nízký poměr ploch stěn otvoru a otvoru až do 0,46. K vytvoření se používá vlastní technologický postup zvaný NiPlate™, který zajistí ultra hladké stěny otvoru šablony, vynikající uvolnění pasty z otvoru a lepší čistotu šablony na spodní straně.

Unikátní výrobní postup garantuje stejnou tloušťku šablony a ta spolu s povrchovou úpravou NanoCoat™ zajišťuje nanesení pasty v nejvyšší možné kvalitě. Nová technologie NicAlloy-XT není tak nákladná jako u šablon vyrobených elektrolýzou, ale je přitom lepší a kvalitnější než tradiční šablony řezané laserem.

Americká firma Photo Stencil, založená v roce 1979, je známá svými precizními šablonami pro náročné aplikace, stejně jako dalšími produkty potřebnými pro osazování DPS. Její hlavní sídlo je v Colorado Springs, zatímco výrobní závody jsou umístěny v Mexiku a Malajsii.

www.photostencil.com