česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Nejvýkonnější PXI digitizéry

Společnost National Instruments představila PXI digitizéry s největší šířkou pásma na trhu a doplnila tak rychle rostoucí rodinu vysoce výkonné instrumentace dostupné pro platformu PXI. Digitizér NI PXIe-5186, který byl vyvinut ve spolupráci s firmou Tektronix, největším světovým výrobcem osciloskopů, využívá technologii Enabling pro dosažení šířky pásma až 5 GHz a vzorkovací rychlosti 12,5 GS/s. Společnost NI také oznámila uvedení přístroje NI PXIe-5185, který dosahuje šířky pásma 3 GHz a vzorkovací rychlosti 12,5 GS/s. Oba digitizéry jsou součástí hardwarové a softwarové platformy PXI od National Instruments, která nabízí optimální výkon pro aplikace v oblasti automatizovaného testování.

„Jsme nadšeni ze spolupráce s Tektronixem na vývoji produktu, který spojuje silné stránky obou společností: Tektronix v oblasti vysokorychlostní digitalizace a NI v oblasti softwarově definované instrumentace,“ řekl Dr. James Truchard, prezident, CEO a spoluzakladatel National Instruments. „Tyto nové digitizéry také demonstrují dopad Mooreova zákona na testovací aplikace, tedy zvyšování výkonu a zmenšování rozměrů, například v podobě PXI.“

Nejvýkonnější PXI digitizéry.jpg

Obvody ASIC s funkcionalitou osciloskopu vyvinuté Tektronixem a použité v těchto nových digitizérech dávají dobrý základ pro vysokorychlostní snímání signálů s nízkým šumem a vysokou linearitou a jsou založeny na vysoce spolehlivém procesu IBM 7HP SiGe. Příkladem výjimečné věrnosti signálu, dosažené s pomocí technologie Tektronix Enabling, je neuvěřitelně malý vzorkovací rozptyl digitizéru. Velice nízký integrovaný rozptyl 500 fs RMS má za výsledek pozoruhodných 5,5 efektivních bitů (ENOB) na 5 GHz. Proprietární technologie National Instruments zajišťuje vysokou datovou propustnost pro rychlejší provádění testů a přesné časování a synchronizaci modulů pro sestavování integrovaných testovacích systémů s vysokým počtem kanálů. Digitizéry pro platformu 3U PXI Express dokáží přenášet data rychlostí 700 MB/s a synchronizovat kanály napříč různými moduly s rozlišením 160 ps. Zmíněné schopnosti předurčují digitizéry pro aplikace jako je automatizované výrobní testování, polovodičové testery a měřicí systémy pro oblast fyziky zabývající se vysokými energiemi.

„Jelikož udává celosvětově standard pro produkci osciloskopů, snaží se Tektronix přinášet takové technologie, které naši zákazníci potřebují, a to včetně uživatelů z oblasti automatizovaného testování, jejichž aplikace vyžadují modulární přístroje v podobě karet,“ řekl Kevin Ilcisin, technický ředitel Tektronixu. „Zákazníci mohou těžit z našich špičkových technologií pro sběr signálů, které jsou doplněny vynikajícím řízením přístrojů od National Instruments, průkopníka standardu PXI a vedoucího hráče na poli automatizace intrumentace.“

Digitizéry spolupracují s grafickým vývojovým prostředím NI LabVIEW pro řízení a automatizaci přístrojů, vývojovým prostředím pro ANSI C NI LabWindows™/CVI a vývojovými nástroji Microsoft Visual Studio .NET a přinášejí tak velké možnosti z hlediska programování. Inženýři mohou k programování digitizérů použít přístrojový ovladač NI-SCOPE či novou sadu nástrojů LabVIEW Jitter Analysis Toolkit, která obsahuje knihovnu funkcí optimalizovaných pro vysokou propustnost, práci s rozptylem, diagramem oka (eye diagram) a měření fázového šumu.

Čtenáři mohou navštívit webovou stránku www.ni.com/digitizers, kde získají více informací o těchto nových digitizérech a sadě LabVIEW Jitter Analysis Toolkit.

O společnosti National Instruments

Společnost National Instruments (www.ni.com) mění způsob, jakým inženýři a vědci navrhují, vytvářejí prototypy a uvádějí do provozu systémy pro měření, automatizaci a vestavné aplikace. NI umožňuje zákazníkům využívat komerční software, jako je NI LabVIEW, a modulární hardware. Produkty National Instruments využívá více než 30 000 různých společností na celém světě, přičemž žádný zákazník netvoří více než 4 % příjmů, a žádné odvětví nepředstavuje více než 15 % příjmů. Ústředí NI se nachází ve městě Austin v Texasu, zaměstnává přes 5 200 zaměstnanců a přímo působí ve více než 40 zemích. V průběhu posledních 12 let zařadil časopis FORBES NI mezi 100 nejlepších společností, pro které můžete v Americe pracovat.

O společnosti Tektronix

Již přes 60 let Tektronix pomáhá technikům s testovacími, měřicími a monitorovacími aplikacemi. Umožňuje jim řešit složité úkoly při návrhu, vylepšit produktivitu a dramaticky zkrátit čas potřebný k uvedení produktu na trh. Tektronix je vedoucím dodavatelem testovací instrumentace pro techniky zaměřené na návrh elektroniky, výrobu a vývoj pokročilých technologií. Společnost má sídlo ve městě Beaverton v Oregonu a poskytuje služby a podporu zákazníkům na celém světě. Nejnovější informace naleznete na www.tektronix.com.