česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

MP3-EASY nový modul audio přehrávače

DPS 5/2011 | Články
Autor: FLAJZAR

Jednoduchý, levný, přesto však velmi kvalitní. Takový je nový přehrávač, který tento měsíc doplnil nabídku MP3 a MP4 modulů firmy Flajzar. Tento model po připojení napájecího napětí a výkonového zesilovače umožní vašim aplikacím přehrávání MP3/WAV souborů z USB flash disku, nebo SD karty.

MP3-EASY nový modul audio přehrávače 1.jpg

Ovládání přehrávače je velmi jednoduché, bez dálkového ovladače si vystačíte pouze se čtyřmi tlačítky na čelním panelu. Tlačítkem M přepínáte mezi USB a SD kartou, PLAY/PAUSE spustí/pozastaví přehrávání, PREV krátkým zmáčknutím skočí na předchozí skladbu, delším podržením sníží hlasitost, NEXT krátkým stisknutím skočí na následující skladbu, nebo delším podržením přidá na hlasitosti. K tomuto modulu můžete dokoupit i malý infra dálkový ovladač s dosahem až 8 m.

MP3-EASY nový modul audio přehrávače 2.jpg

Jádrem celého přehrávače je jediný integrovaný obvod SC95869, který slouží zároveň pro čtení audio souborů z USB flash disku/SD karty, jejich dekódování, výstupu analogového signálu (18bit DA převodník), také k obsluze tlačítek a dálkového ovládání. Dekodér podporuje MP3 formáty v datovém toku 32–320 kbps.

Napájecí napětí 5 V, spotřeba za provozu maximálně 60 mA. Audio výstup 300 mV.

Vstupy: napájení +5 V a GND, výstupy: audio L, R, GND.

Pro své malé rozměry, celkovou jednoduchost a velmi dobrou kvalitu zvuku se výborně hodí například pro zabudování do aktivních reprobeden, výkonových zesilovačů, nebo přehrávačů do auta.

MP3-EASY nový modul audio přehrávače - tabulka

Srovnávací tabulka MP3 modů z nabídky firmy Flajzar