česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

Záznamník HIOKI pro on-board měření

Japonská společnost Hioki oznámila zahájení prodeje další novinky, tentokrát z oblasti paměťových záznamníků. Nový model MR8875 je určen zejména pro měření a testování elektrických veličin přímo v provozu, díky zvýšené odolnosti proti vibracím a provozuschopnosti při nízkých i vysokých teplotách (rozsah teplot okolního prostředí, při kterém je zaručena přesnost přístroje, je od –10 °C do +50 °C) je možné tento záznamník používat například při dynamických testech v automobilech.

Nový paměťový záznamník je navržen jako modulární s možností osazení až čtyřmi vstupními jednotkami. Vstupní jednotka představuje modul se dvěma, čtyřmi nebo 15 vstupními kanály (analogové nebo digitální) s nejvyšší dosažitelnou rychlostí vzorkování 2 μs na vzorek. Záznamník může být vybaven moduly pro měření napětí, proudů (AC, DC), teplot, deformací/strain (με), otáček a pro pulzní čítání. Maximální vstupní napětí (vstup vůči zemi) je 100 V AC/ DC. Kromě standardních vstupních modulů výrobce nabízí zásuvnou CAN jednotku pro přivedení signálů z automobilových sběrnic CAN a jejich následné zobrazení/vyhodnocení záznamníkem. Standardně je se záznamníkem dodáván CAN editor software.

Záznamník HIOKI pro on-board měření 1.jpg

Obr. 1 Paměťový záznamník HIOKI MR8875

Zcela novou vlastností tohoto modelu je 8,4" velký dotykový displej s unikátní schopností přetočení zobrazených informací při převrácení přístroje „vzhůru nohama“ (tato vlastnost je užitečná v případech, kde je praktičtější vyvedení konektorů vstupních jednotek směrem dolů). Další novou vlastností ve srovnání s předchozími generacemi záznamníků je možnost ukládání zaznamenaných dat na SD paměťovou kartu (2GB jako originální příslušenství od výrobce) v reálném čase, a to s frekvencí vzorkování až 2 μs.

Záznamník je vybaven třemi USB zdířkami pro komunikaci s PC i pro ukládání dat a dále slotem LAN jak pro dálkové ovládání přístroje, tak stahování naměřených dat. Díky LAN rozhraní je tak možné například automatické odeslání sady dat po měření pomocí e-mailu.

Možnosti napájení záznamníku jsou plně přizpůsobeny účelu přístroje, kromě klasického síťového napájení je díky tomu možné použít dodatečný originální bateriový set Hioki nebo DC baterii automobilu (případně jakýkoliv jiný zdroj DC napětí v rozsahu 10–28 V).

Výrobce k novému záznamníku nabízí řadu volitelných měřicích sond a dalšího doplňujícího příslušenství; pro podrobnější informace o tomto přístroji společnosti HIOKI kontaktujte prosím společnost TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o. (www.teste.cz), autorizovaného distributora výrobce v ČR a SR.