česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

PhotoMOS – polovodiče ve světě relé

Panasonic Electric Works (PEW) má ve svém portfoliu kromě relé PhotoMOS také relé v pevné fázi (solid state – SSR) i relé elektromechanická. Dá se tedy konstatovat, že PEW disponuje spínacími komponenty pro téměř každý projekt. Pro aplikace častého spínání mají elektromechanická relé relativně krátkou životnost a právě pro tyto projekty jsou ideální bezkontaktní relé typu PhotoMOS, kde řídicí vstup je od výkonového výstupu oddělen optickým členem. Relé PhotoMOS společnosti Panasonic sjednocují výhody polovodičových relé s typickými vlastnostmi elektromechanických relé. Moderní polovodičové technologie umožňují rychlé, tiché a bezkontaktní spínání v miniaturních velikostech.

Polovodič téměř pro každou aplikaci

Přestože existují aplikace, kdy je lepší „sáhnout“ po elektromechanickém relé, dosáhla polovodičová relé během posledních let ohromného pokroku a jejich obliba i praktické nasazení stále roste. To je důvod, proč Panasonic podporuje a vyvíjí jak mechanická, tak i polovodičová relé. Obě větve jsou nabízeny vedle sebe a výborně se doplňují.

V současné době má PEW v portfoliu desítky řad různých typů relé PhotoMOS, která díky svým parametrům dokáží vyhovět i velmi náročným požadavkům. Především se jedná o typy v miniaturním provedení (s výškou od 1,5 mm) a typy s vysokou rychlostí odezvy (čas sepnutí 0,01 ms). Mezi další zajímavé parametry patří možnost spínat zátěž až 10 A, nízký ztrátový proud 10 nA a nízký odpor sepnutých výstupních kontaktů – 8 mΩ. Pro sepnutí nejcitlivějších typů postačí vstupní proud na úrovni 0,31 mA. Relé jsou k dispozici nejen ve variantě LCP (pro pájení vlnou), ale také v provedení PBT.

Obr. 1

Chytrá aplikace pro chytré telefony

Vyzkoušejte bezplatnou aplikaci společnosti Panasonic, která vás provede kompletní nabídkou relé PhotoMOS! Mobilní aplikace vás snadno, rychle a pružně navede na výběr optimálního typu polovodičového relé PhotoMOS. Jednoznačná a jednoduchá navigace poskytuje tři různé vyhledávací režimy a pro vývojáře (i pro nákupčí) je neocenitelným nástrojem pro volbu správné součástky. Aplikace je optimalizována pro Android a iOS (iPhone, iPad) a je k dispozici zdarma na Google Play i App Store.

Sofistikované vyhledávání, kdy je možno specifikaci definovat podle mnoha různých parametrů, vám pomůže najít v portfoliu několika stovek různých relé PhotoMOS právě to optimální. Pro každé relé je zde k dispozici technická specifikace, náhled a schéma zapojení.

Široká nabídka relé PhotoMOS obsahuje různé parametry, ale také typy se stejnými či podobnými parametry, lišící se jen vnějšími rozměry či specifickým zapojením.

Kromě svého širokého portfolia standardních typů nabízí Panasonic i možnost zakázkové výroby. Vzhledem k bohatým zkušenostem s aplikacemi v mnoha odvětvích průmyslu a výborným vztahům s odběrateli je společnost Panasonic schopna reagovat na individuální přání zákazníka a vyrobit sérii přímo na míru.

Pro další informace navštivte naši prezentaci na www.panasonic-electric-works.cz.