česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Nová generace vlhkostních a teplotních čidel Silabs

Výrobce integrovaných obvodů, společnost Silabs, uvádí na trh novou generaci vlhkostních a teplotních čidel pod označením Si701x/2x. Tato čidla jsou s vnitřní kompenzací a již z výroby kalibrovaná. Jejich přesnost je u vlhkosti 3 % RH a pro teplotu ±0,4 °C v rozsahu buď –40 až +85 °C, nebo 0 až 70 °C. V závislosti na stárnutí je změna přesnosti ≤0,25 % / 1 rok. Velkou předností je také odolnost proti nárazům a otřesům.

Mezi průmyslovými čidly má tato řada nejmenší spotřebu, a to 1,9 μW při napětí 3,3 V, 8bitovém rozlišení a rychlosti 1 vzorek/sekundu. Další krokem vpřed je u této nové generace čidel miniaturizace pouzdra na velikost 3 × 3 mm . Zákazník má na výběr provedení s nebo bez filtru. Ten chrání snímač při SMD montáži i během provozu proti poškození prachem a tekutinami podle normy IP67. Oproti snímačům jiných výrobců tak odpadají náklady na jeho montáž při osazování a následné odstranění.

V této nové řadě se vyrábí tři základní provedení. Si7013 s vysoce přesným RH snímačem a rozdílovým analogovým vstupem, umožňující připojení druhého teplotního snímače. Další dvě provedení jsou pinově a softwarově kompatibilní se snímači výrobce Sensirion. Si7020 za SHT20 a Si7021 za SHT21.

Tyto snímače představují ideální řešení pro aplikace, jako jsou meteorologické stanice, teploměry, přístroje pro monitorování potravinářských a zdravotnických výrobků, měření pracovních podmínek v telekomunikačních a datových úložištích, příslušenství pro mobilní telefony, a všude tam, kde je potřeba precizně měřit vlhkost a teplotu.

Podrobnější informace získáte u distributora, společnosti HT-Eurep Electronic, případně na https://www.silabs.com/products/sensors/humidity-sensors/Pages/default.aspx

HT-Eurep Electronic, Světova 9, 180 00 Praha 8, tel. 266 313 053, fax. 284 810 202, www.hte.cz