česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Expresní výroba elektroniky – SAFIRAL

Firma SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS nebo PCB), zajištění součástek a jejich osazování. Vše ve velmi krátkých termínech, navíc vždy s možností dalšího urychlení.

V prvním čtvrtletí roku 2014 proběhlo stěhování firmy do vlastních zrekonstruovaných prostor, což je významným milníkem v historii společnosti. Prostory se nacházejí v obci Kunštát a nejzajímavější na nich je, že se jedná o budovy, ve kterých se vyráběla známá Kunštátská keramika známá především díky sochaři Jiřímu Kemrovi, který zde působil do osmdesátých let minulého století a který proslavil značku KK, o čemž svědčí dosažené úspěchy na výstavách po celém světě. Tímto bohužel končí jedna úspěšná etapa tohoto areálu jako keramické výroby, ale začíná další etapa elektrotechnické výroby.

Obr. 1

O to, aby tato nová etapa byla přinejmenším stejně úspěšná jako ta předchozí, se bude snažit celý tým firmy SAFIRAL. V areálu je pět budov o celkové užitné ploše 1 230 m2. Firma bude v první fázi využívat pouze jeden objekt a v další fázi proběhne rekonstrukce další budovy, která bude určena pro další expanzi společnosti.

Prostory, do kterých se firma přestěhovala, splňují po rekonstrukci náročné požadavky na výrobu elektroniky jako kompletně antistatické pracoviště EPA (Electrostatic Discharge Protected Area) – s ESD litými podlahami, stoly, židlemi, oděvy a obuví pracovníků a dalším nezbytným vybavením. Dalšími důležitými faktory jsou sklad součástek s udržovanou velmi nízkou úrovní relativní vlhkosti (<20 %), kvalitní vzduchotechnika včetně využití rekuperace zbytkového tepla z reflow pecí na sekundární vytápění objektu, úsporné LED osvětlení vlastní výroby a mnoho dalších detailů. V neposlední řadě bude následovat snaha dosáhnout na první stupeň klasifikace čistých prostorů.

Všechna uvedená zlepšení zahrnuta pod „jednu střechu“ nového působiště budou znamenat další významné zkvalitnění nabízených služeb a zlepšení technologické úrovně firmy. Z hlediska technických možností splňujeme technologické požadavky na většinu zakázek, osazujeme součástky ve velikostech od 0201, BGA obvody i největší POWER LED, pájíme velké desky ThermalClad materiálů (hliníkový nebo měděný materiál desky plošného spoje sloužící jako chladič), které jsou náročné na teplotní profil, testujeme desky funkčními testy, řešíme programování i kalibrace, kompletujeme zařízení do krabiček – vše dle požadavků zákazníka.

Vybavení firmy zahrnuje osazovací automaty značky MYDATA, pece SEHO, sítotisky PBT, vlny ERSA a ostatní standardní stroje a nářadí.

Společnost má zavedený systém managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009 a dále certifikaci na oborovou normu IPC-A-610.

Obr. 2

S vyladěnou optimalizací procesu jsme schopni nabídnout maximální rychlost realizace zakázek. Nejkratší termín realizace komplexní služby jsou dva pracovní dny, což zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek). Běžný termín pro prototypovou výrobu je 10 pracovních dnů.

Pro standardní výrobu nad prototypové množství jsou termíny od 8 pracovních dnů pro DPS a stejně tak pro osazení, takže zákazník dostává zakázku za 16 pracovních dnů nebo dle domluvy (postupné plnění atd.), za předpokladu zkompletovaného materiálu v době výroby DPS.

Za tím vším stojí tým zkušených pracovníků, kteří tvoří zmíněnou výhodu pro zákazníky ve zcela nadstandardní rychlosti realizace zakázek s udržením výborné kvality i ceny. Více na www.safiral.cz