česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Nové součástky SimpleLink™ Wi-Fi® od TI jsou certifikovány pro Wi-Fi

DPS 2/2015 | Články
Autor: Redakce

Společnost Texas Instruments (TI) oznámila, že součástky SimpleLink™ Wi-Fi® CC3100 a CC3200, které jsou určeny pro internet věcí (IoT), jsou certifikovány jako Wi-Fi CERTFIED™ na úrovni čipu. Texas Instruments tak je první společností, jejíž čip dosáhl certifikace podle podmínek Wi-Fi Alliance®. Tato certifikace deklaruje, že čipy CC3100 a CC3200 obsahují veškerý potřebný software a hardware pro spolupráci se sítí Wi-Fi, čímž umožňují velmi jednoduchou integraci do systému internetu věcí. Zájemci si již mohou objednávat vzorky součástek a kit CC3200 LaunchPad pro účely ohodnocení nebo plug-in board CC3100 BoosterPack, který umožňuje přidat embedded Wi-Fi a internetové spojení do celé řady produktů určených pro domácnosti i průmysl.

Co je SimpleLink Wi-Fi?

SimpleLink Wi-Fi byl zaveden počátkem června 2014. Platforma Internet-on-a- -chip™ u součástek CC3100 a CC3200 zajišťuje pro nové produkty internetu věcí tyto vlastnosti:

  • nejmenší spotřeba proudu u zařízení napájených z baterií s úsporným režimem pro rádio (low power radio) a pro chod s nízkým příkonem (advanced low power),
  • možnost použití jakéhokoli mikrokontroléru (MCU) ve spolupráci s CC3100 nebo použití uživatelského, programovatelného MCU ARM® Cortex®-M4, který je integrován v CC3200 a který umožňuje uživateli přidat vlastní kód,
  • snadný vývoj připojení, podpora pro cloud a on-chip Wi-Fi, internet a robustní bezpečnostní protokoly, které nevyžadují zkušenosti s připojením produktu k Wi-Fi,
  • možnost jednoduchého a bezpečného připojení zařízení k Wi-Fi přes aplikaci telefonu nebo tabletu nebo přes webový prohlížeč s vícenásobnými volbami, které zahrnují techniku SmartConfig™, WAC, WPS a AP mód.

Cena součástek CC3100 a CC3200 se pohybuje mezi 7 a 8 USD, kit CC3200 LaunchPad pak stojí zhruba 30 dolarů a rozšířená plug-in deska CC3100 Booster-Pack je k dispozici za cca 37 dolarů. Detailnější informace o vlastních součástkách, cenách a možnostech dodávek jsou na stránkách společnosti TI (www.ti.com/simplelinkwifi).

Portfolio součástek SimpleLink™ pro bezdrátové připojení

Portfolio součástek Simple- Link od TI pro řešení bezdrátového připojení s nízkou spotřebou zahrnuje bezdrátové MCUs, procesory bezdrátové sítě (WNPs), RF přijímače a další součástky pro embedded aplikace, které umožňují vývoj a připojení čehokoliv k internetu věcí. Splňují požadavky více než 14 standardů a vyhovují zavedeným technologiím, jakými jsou Wi-Fi®, Bluetooth®, Bluetooth low energy, ZigBee®, Sub-1 GHz, 6LoWPAN a další. Produkty SimpleLink umožňují výrobcům přidat bezdrátové spojení k jakémukoli výrobku. Více informací je k dispozici na www.ti.com/wireless.