česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Nové technologie ve firmě SAFIRAL s. r. o.

SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS nebo PCB), zajištění součástek a jejich osazování i v extrémně krátkých termínech. Firma působí ve vlastním areálu o celkové užitné ploše 1 230 m2 v městečku Kunštát cca 40 km severně od Brna.

Z hlediska vybavení firma splňuje technologické požadavky té nejvyšší úrovně. Součástky ve velikostech od 01005, mikroBGA obvody i největší POWER LED, velké desky ThermalClad materiálů (hliníkový nebo měděný materiál desky plošného spoje sloužící jako chladič), testování funkčními testy, programování i kalibrace, kompletace zařízení do krabiček – vše dle požadavků zákazníka.

obr. 1, obr. 2

Vybavení firmy bylo významně rozšířeno na jaře 2015 o tři nová zařízení. Konkrétně se jedná o osazovací stroj MYDATA MY200 s rychlostí osazování až 25.000 CPH (souč./hod.) s AGILIS podavači pro vysokou flexibilitu a s funkcí elektrického měření pasivních součástek. Dále stroj na bezkontaktní nanášení pasty Jet Printer MYDATA MY600 s rychlostí až 40 500 plošek za hodinu s automatickým systémem inspekce a oprav, kde klíčovým parametrem je možnost selektivního dávkování pasty pro různé plošky. Nakonec je to nová přetavovací pec SEHO GoReflow 2.3 se 14 topnými zónami, které zajišťují udržení stabilního teplotního profilu i u těch nejnáročnějších desek včetně pájení v ochranné dusíkové atmosféře.

obr. 3

Tyto tři stroje jsou pořízeny v rámci operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Ministerstva průmyslu a obchodu s dotací strukturálních fondů EU.

Firma má zavedeny systémy managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009, ČSN EN ISO 14001:2005 a dále certifikaci na oborovou normu IPC-A-610.

S vyladěnou optimalizací procesu jsme schopni nabídnout maximální rychlost zpracování zakázek. Tuto komplexní službu EMS, což zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek) realizujeme v nejkratším expresním termínu už od 2 pracovních dnů, v běžném termínu pro prototypovou výrobu od 10 pracovních dnů a pro větší zakázky pak dle dohody.

Za tím vším stojí tým zkušených pracovníků, kteří tvoří významnou výhodu pro zákazníky ve zcela nadstandardní rychlosti realizace zakázek s udržením výborné kvality i ceny.

www.safiral.cz