česky english Vítejte, dnes je pátek 21. červen 2024

3D Square: Výkonná 3D X-ray inspekce a 3D AOI s Viscom X7056 FPD

DPS 5/2015 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Na letošní výstavě SMT Hybrid v Norimberku představila německá společnost Viscom AG své nové inspekční zařízení jedno a oboustranně osazených desek plošných spojů, které kombinuje možnosti 3D X-ray s 3D optickou kontrolou (AOI).

1

Po mnoho let byla firma Viscom známá zejména jako přední výrobce AOI systémů pro inspekci osazených desek plošných spojů. Od poloviny 90. let nabízí také prvotřídní systémy pro X-ray inspekci a jako první výrobce na světě začala dodávat zařízení pro kombinovanou inspekci AOI/AXI. Během posledních dekád se nabídka X-ray zařízení rozrostla tak, že je srovnatelná s nabídkou AOI systémů. Paleta produktů začíná u automatických 3D X-ray inspekčních zařízení řazených ve výrobních linkách, přes kombinované AXI/AOI systémy jak manuální, tak automatické pro použití mimo výrobní linky, až po vlastní 3D tomografickou vizualizaci. Celkový rozsah nabídky pokrývá zřejmě všechny požadavky, které výroba elektroniky klade.

2

Inspekční systém X7056 byl vyvinut pro výkonné, a přitom rozličné analýzy pomocí 3D X-ray, u kterých je hlavním cílem nejvyšší možná přesnost a hloubka inspekce. Použitý inspekční koncept umožňuje realizovat jakýkoliv pohled na daný objekt a garantovat přizpůsobení kvality 3D zobrazení nejširšímu rozsahu kladených požadavků.

Výrobce v současné době vybavuje X7056 pro automatickou inspekci 3D X-ray v lince plochými detektory. Pro kombinovanou AXI/AOI inspekci může být systém opatřen jednotkou AOI a výkonným modulem XM 3D. Díky tomu může společnost Viscom nabízet jedinečný koncept a optimální inspekci pro náročné aplikace – 3D square.

Vysoce kvalitní detektor s plochým panelem zajišťuje prvotřídní kvalitu zobrazení s obdivuhodnou hloubkou záběru s vysokým kontrastem.

Zařízení umožňuje bezproblémovou inspekci i u desek osazených součástkami na obou stranách. Spolehlivá inspekce je zajištěna oddělením obou stran desky v rekonstruovaném 3D zobrazení.

Systém může být doplněn volitelnými AOI jednotkami, jako jsou např. kamerové moduly Viscom 8M, XM nebo XM 3D.