česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Expresní výroba elektroniky

DPS 5/2015 | Články
Autor: Safiral

SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS nebo PCB), zajištění součástek a jejich osazování i v extrémně krátkých termínech.

Firma působí ve vlastním areálu o celkové užitné ploše 1 230 m² v městečku Kunštát cca 40 km severně od Brna. Jde o bývalé prostory vyhlášené Keramiky Kunštát, kde v jednotlivých částech probíhá průběžně rekonstrukce dle aktuálních požadavků.

Z hlediska vybavení společnost splňuje technologické požadavky té nejvyšší úrovně. Součástky ve velikostech od 01005, mikroBGA obvody i největší LED, velké desky ThermalClad materiálů, testování funkčními testy, programování i kalibrace, kompletace zařízení do krabiček – vše dle požadavků zákazníka.

Expresní výroba elektroniky

Vybavení zahrnuje čtyři osazovací stroje MYDATA (MY200, MY100 a 2× TP-9), bezkontaktní nanášení pasty Jet Printer MYDATA MY600 i klasický sítotiskový stroj, přetavovací pece SEHO a další standardní zařízení a nástroje.

Aktuální novinkou je optický tester firmy Quins (Quality Inspection Systems) s označením LC20, který umožňuje rychlou kontrolu osazených desek.

Společnost má zavedeny systémy managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009, ČSN EN ISO 14001:2005 a dále certifikaci na oborovou normu IPC‑A‑610.

Reference tvoří zákazníci z automotive průmyslu, medicínské techniky, průmyslové elektroniky i speciálních aplikací.

Díky vyladěné optimalizaci procesu je výroba schopna nabídnout maximální rychlost zpracování zakázek. Tuto komplexní službu EMS, což zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek) lze realizovat v nejkratším expresním termínu už od dvou pracovních dnů, v běžném termínu pro prototypovou výrobu od deseti pracovních dnů a pro větší zakázky tři a více týdnů dle dohody. Za tím vším stojí tým zkušených pracovníků, kteří tvoří významnou výhodu pro zákazníky ve zcela nadstandardní rychlosti realizace zakázek s udržením výborné kvality i ceny.