česky english Vítejte, dnes je středa 24. červenec 2024

Interview s Christianem Rocke, manažerem veletrhu productronica

DPS 6/2013 | Články
Autor: Messe München

Pane Rocke, zahájení veletrhu productronica 2013 se blíží. Co mohou návštěvníci očekávat?

Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na pestrou nabídku: v celkem 7 výstavních halách se představí kolem 1 200 vystavovatelů z více než 35 zemí světa, a to včetně klíčových firem z jednotlivých oborů výroby elektroniky, které zde budou prezentovat své nejnovější vývojové produkty a průlomové inovace.

Pro návštěvníky je také připravován hodnotný doprovodný program: mimořádné speciální výstavy, široký program fór, praktické prezentace na stáncích či setkání generálních ředitelů a významných představitelů předních společností u Mezinárodního kulatého stolu.

Obr. 1  Christian Rocke

Návštěvníci zde budou mít opět možnost setkat se s mezinárodními odborníky z oboru výroby v PCB a EMS průmyslu. K dispozici jim bude „ohňostroj“ odborných informací a v úterý a ve středu pro ně bude dokonce u hlavního vchodu na výstaviště připraven ohňostroj skutečný.

Jaká témata budou akcentována na letošním veletrhu productronica?

Veletrh productronica je nejdůležitější mezinárodní platformou pro diskuzi o důležitých otázkách týkajících se celého oboru výroby elektroniky. Proto se zaměříme jak na nová témata, tak na již zavedené segmenty. Vrcholem budou jistě výrobní technologie pro kabely a konektory a výroba LED. Témata spolehlivosti a kvality budou dominovat speciální přehlídce automobilové elektroniky v pavilonu B2. Outsourcing výroby, snižování nákladů, vývoj nových produktů, marketing a prodej představují stále hlavní výzvy, se kterými se musí výrobní průmysl vypořádat, a tak jsou EMS služby v letošním roce jedním ze stěžejních témat.

Která další témata čekají na návštěvníky?

Pozornost snad každého návštěvníka jistě upoutají různé speciální prezentace. Návštěvníci si budou moci projít živými demonstracemi, zúčastnit se přednášek s možnostmi diskuse a získat tak jedinečný náhled do problematiky různých aktuálních témat.

Diskutována bude také potřeba inovativních řešení v kontextu elektromobility či technologií pro skladování energií.

Speciální výstava zaměřená na vodiče a navíjecí techniku ukáže celý řetězec souvisejících aspektů, od rafinérií přes materiály a distributory až po výrobní zařízení a konečné aplikace.

Odborný německý svaz při VDMA ve spolupráci s Fraunhofer Institutem budou pořádat speciální výstavu zabývající se vysokými nároky na výrobu automobilové elektroniky.

Další speciální prezentace se budou věnovat oblastem, jako jsou spolehlivost výkonové elektroniky, interiérové LED, senzory atd.

V Cleanroom Event Stage v hale B2 bude možné sledovat různé prezentace a panelovou diskuzi na téma „Moderní umění čistoty“, zatímco v Centru pro testování čistoty a kontaminaci bude možné získat informace o řešeních v problematice čištění, monitorování kontaminace či o možnostech dosažení větší spolehlivosti.

Osobní setkání a prezentace zahrnující předvádění a praktické ukázky produktů a služeb, které jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené, budou samozřejmě probíhat po celou dobu veletrhu na stáncích jednotlivých vystavovatelů.

A na závěr osobní otázka: na co se na veletrhu productronica 2013 nejvíce těšíte vy?

Pro mě osobně bude velmi důležitou událostí CEO-kulatý stůl, který se bude konat první den veletrhu a bude se u něj diskutovat o budoucnosti výroby elektroniky.