česky english Vítejte, dnes je pondělí 17. červen 2024

Opravářská pracoviště Martin

Martin GmbH je tradiční výrobce opravářských pracovišť pro náročné SMT aplikace. Sortiment nabízí kompletní řadu pracovišť na opravy BGA, CSP, PoP, QFP a PLCC. Firma Martin je na trhu od roku 1982, kdy pan Bernard Martin uvedl na trh první výrobky své firmy. První v nabídce byly dispenzery a později opravářská pracoviště.

Určení opravářských pracovišť Martin se mohou rozdělit do následujících skupin:

  1. výměna vadných SMD
  2. odstranění zbytků pájky
  3. dispenzování nové pájecí pasty nebo tavidla
  4. přesné položení SMD
  5. přetavení nových SMD

Opravářské pracoviště Martin Expert 10.6

Opravářské pracoviště Martin Expert 10.6

Firma Martin vyrábí tři modelové řady opravářských pracovišť. Každá řada má své přesné užití. Zákazník si podle potřeb vybere některé zařízení z modelové řady. Modelové řady se dělí podle užití a podle komfortu obsluhy a samozřejmě se liší cenou:

  1. poloautomatická opravářská pracoviště na BGA, PoP
  2. jednoduchá opravářská pracoviště na BGA a PoP
  3. předehřevy a malé přetavovací pícky

Předehřev

Základem všech pracovišť jsou vysoce výkonné předehřevy. Předehřevy jsou konstruované jako konvekční, tzn. že je zde výkonný topný článek a zdroj vzduchu. Kombinací vzniká efektivní zdroj tepelné energie, který je schopen bezpečně vyhřát vícevrstvé desky s plošnými spoji i s velkými měděnými plochami. Dalším prvkem je možnost doplnění předehřevu horkým plynem, v našem případě dusíkem.

Spodní předehřev Hotbeam 10

Spodní předehřev Hotbeam 10

Osazovací rameno

Firma Martin nabízí dvě skupiny ramen, jedno poloautomatické a druhé (lowcost) ruční. Pomocí ramene lze zcela bezpečně umístit SMD. Ramena jsou vybavena přísavkami pro uchycení SMD. Osa Z je automatická, to znamená, že pokud opticky vystředíme SMD, SMD jako BGA položí na DSP zcela samo bez zásahu obsluhy.

Detail osazovacího ramene

Detail osazovacího ramene

Optický systém

Pro osazení jemných SMD nebo SMD s vývody ze spodní strany CSP nebo BGA je bezpodmínečně nutný optický systém, který přesně navede osazovací rameno na pájecí plošky. Optický systém nepoužívá žádný hranol, ale přesného optického záznamu a centrovaní SMD.

Detail centrování BGA a následné osazení

Detail centrování BGA a následné osazení

Software

K docílení dokonalého průběhu opravy je nutné, aby byl celý proces monitorován, a tím kontrolován. Všechna pracoviště firmy Martin GmbH jsou vybavena softwarem.

Závěr

Opravářská pracoviště Martin jsou výkonná zařízení, která Vám pomohou vyřešit náročné opravy, které vzniknou během osazování desek s plošnými spoji nebo při následném servisu. Společnost ABE.TEC zajišťuje prodej, instalaci, školení a poradenství.

www.abetec.cz