česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Antistatický nábytek Reeco

DPS 1/2016 | Články
Autor: Jaroslav Růžička, P2J Technology

Společnost Reeco je výrobcem ESD nábytku, který se používá nejen v průmyslových odvětvích, jako jsou sklady, výrobní linky a dílny, ale také ve výzkumných laboratořích a učebnách. V nabídce jsou ESD stoly, židle, skříňky, vozíky, přepravní plošiny a dopravníkový válečkový systém, skříně a regály.

ESD ochrana

Pracovní plocha i zaměstnanci v oblasti EPA musí být chráněni 1MOhm odporem vůči zemi. Efektivní uzemnění pracovní plochy zajišťuje ESD pracovní deska, ale i ESD nátěr konstrukce stolu. ESD nábytek REECO splňuje požadavky normy IEC-61340-5-1.


Antistatický nábytek Reeco

Ergonomie

Zaměstnanec snáze plní své pracovní povinnosti, pokud je pracovní prostředí uzpůsobené jeho fyzickým a psychickým charakteristikám. Pracovní stanice REECO jsou navrženy tak, aby poskytovaly optimální výšku pracovní desky i polic. Pracoviště, kde jsou všechny nástroje v dosahu uživatele, šetří drahocenný čas a zajišťuje bezpečnost a pořádek. Dražší varianta stolů je s elektromotorem, kdy k nastavení výšky pracovní desky není potřeba více než stisknout tlačítko.

Modulový systém stolů

Jedním z nejdůležitějších výhod ESD nábytku REECO je jeho modularita. Je tak zajištěna flexibilita při sestavování pracoviště EPA. Na vzpřímenou nástavbu lze namontovat osvětlení (LED nebo zářivkové), přístrojovou nástavbu, police, police s integrovaným spodním osvětlením, děrované police na nářadí, děrované panely a ukládací zásobníky na součástky, balancery na zavěšení nářadí a další příslušenství, jako je držák monitoru, napájecí lišta a držák dokumentů. Prostor pod pracovní deskou lze dovybavit policí na klávesnici, závěsnými či samostatně stojícími zásuvkami, držákem počítače, ergonomickou opěrkou pro chodidla a odpadkovým košem.

ESD přístrojové nástavby

Modulární provedení přístrojové nástavby umožňuje zakomponovat takové přístroje, aby bylo pracoviště vybaveno podle konkrétních požadavků výroby či výuky. Odnímatelný zadní kryt je rozdělen do 3 částí. Bezpečnostní modul v pravém segmentu nástavby je vybaven centrálním vypínačem, chráničem a 4 jističi B16. Na jeho zadní straně jsou 4 zásuvky 230 V / 16 A. Celá konstrukce je chráněna proti ESD a má 2 uzemňovací body.

Nástavby se dodávají ve třech šířích, výběr závisí na rozměrech pracovního stolu (1 200 mm, 1 500 mm a 1 800 mm).

Možnost výběru z těchto laboratorních přístrojů do nástavby:

  • Napájecí zdroj DC 6U155
  • Dvoukanálový napájecí zdroj DC 6U1541
  • Modul se zásuvkami 3F 6U1525
  • Digitální multimetr 6U1526
  • Dvoukanálový osciloskop 100 MHz6U1558
  • Regulátor napětí 6U1551

Objednávky a termíny dodání

Ke snazší orientaci můžete využít e-shop www.pajeci-technika.cz, kde naleznete kompletní sortiment včetně zveřejněných cen a také PDF katalog ke stažení. Výrobce Reeco vyrábí nábytek do skladových zásob, proto jsou termíny dodání krátké, zhruba 1–2 týdny od objednání.

Výhradní dodavatel pro ČR

Společnost P2J Technology je výhradním dodavatelem nábytku Reeco pro Českou republiku. Z oblasti antistatiky dodává veškeré vybavení EPA. Nabízí také zařízení pro výrobu DPS a SMT montáž, pájecí techniku, optické systémy, frézy, 3D tiskárny apod.