česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Co se skrývá pod Mentor Embedded

DPS 1/2016 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Divize Embedded Systems společnosti Mentor Graphics nabízí embedded software, IP, nástroje a profesionální služby, které umožňují vývojářům optimalizovat jejich produkty z hlediska návrhu a vynaložených nákladů. Embedded runtime operační prostředí, nástroje i služby lze využít v embedded produktech pro automobily, průmysl, zdravotnictví, automatizaci, nositelné technologie, vojenský průmysl i letectví a v Internetu věcí (IoT).

Co se skrývá pod Mentor Embedded

Runtime platformy Mentor Embedded zahrnují:

 • Nucleus Real-Time Operating Systém (RTOS)
  Mentor Embedded Nucleus RTOS je použit ve více než třech miliardách embedded zařízeních. Je to vyzkoušený, spolehlivý a plně optimalizovaný RTOS, který se velmi dobře hodí pro IoT a bezpečnostní aplikace s možnostmi podpory různých cílových komponentů, jako jsou MCU, DSP, FPGA a MPU.
 • Mentor Embedded Linux
  Mentor Embedded Linux je komerčně podporovaná platforma, kterou lze podle potřeby upravit. Je založena na průmyslovém standardu Yocto™ Project, integrována s pokročilými nástroji a důkladně testována.
 • Mentor Embedded Hypervisor
  Mentor® Embedded Hypervisor je hypervizorem typu 1, který je navržen specificky pro embedded aplikace. Zahrnuje podporu pro ARM® T rustZone® a pro celou řadu dalších hostovaných operačních systémů (Android, Automotive Technology Platform, Autosar, Mentor Embedded Linux, Nucelus RTOS atd.).
 • Sourcery CodeBench
  Mentor Embedded Sourcery™ Code- Bench je více než jenom kompilátor. Umožňuje vývojářům přístup k vývojovým nástrojům pro open source embedded C/C++ k vytvoření, odladění, analyzování a optimalizování embedded softwaru pro různé účely zahrnující automobily, grafiku, video i připojení.
 • Sourcery Analyzer
  Sourcery Analyzer je výkonné řešení určené pro analýzy embedded návrhů, které kombinuje vlastní analýzu s vizualizací dat.

Shrnutí

Mentor Embedded nabízí řešení, která adresují bezpečnostní požadavky embedded projektů v průmyslu, zdravotnictví, automobilech, letectví i ve vojenském průmyslu. Řeší grafiku pro mikrokontroléry a mikroprocesory, včetně Qt™ optimalizace pro embedded aplikace. Multicore Framework představuje široké portfolio řešení v komplexních embedded prostředích. Podporuje Trusted Execution Environment (TEE), bezpečnost sítě, bezpečné uložení dat, spolehlivé bootování a řešení upravená pro potřeby partnera. Nabídka od firmy Mentor Embedded je také doplněna o kvalifikovaná řešení od dalších firem, která jsou zaměřená na middleware, ovladače, nástroje a hardware.

Na webu Mentor Embedded (www.mentor.com/ embedded) je kromě bližšího popisu i celá řada on-line webinářů a odborných článků zaměřených na embedded aplikace.