česky english Vítejte, dnes je neděle 21. červenec 2024

Electronics rework SAFIRAL

SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS/ PCB), zajištění součástek a jejich osazování na špičkových strojích Mycronic v extrémně krátkých termínech.

V tomto článku se zaměříme na rework v oblasti elektroniky, což je proces odpájení/připájení součástek na osazené desce. Tento krok je velmi důležitým podpůrným procesem jak v oblasti vývoje, tak i servisu desek.

Vybavení zahrnuje systém APR-5000-DZ neboli Advanced Package Rework, který je výborně vybaven pro celou škálu možných oprav, a to jak rozsahem trysek, výkonným dvouzónovým předehřevem a chlazením, tak i kamerovým systémem, který umožňuje prohlížení, sesouhlasení a umístění součástky na požadovanou pozici s přesností až 0,025 mm.

Electronics rework SAFIRAL

Na součástky typu BGA je nutné použití rentgenové kontroly, protože nelze použít optické testery FAI (First Article Inspection) a AOI (Automatic Optical Inspection), které používáme na běžné součástky.

Jsme vybaveni rentgenovým systémem Goepel OptiCon X-line, který nám umožňuje analýzu osazení a zapájení součástek jak ze standardního procesu na našich osazovacích linkách, tak v tomto případě i z opravárenské stanice.

Díky tomuto procesu můžeme vyměnit i ty nejsložitější součástky, které si zákazník nadefinuje, a k opravené desce doložit kontrolní rentgenové snímky. To vše přesně dle oborových norem IPC-A-610 a dále IPC-7093, IPC-7094, IPC-7095B, IPC-7711/7721. K tomu máme zavedeny standardní systémy managementu kvality podle ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005.

Velmi zásadním parametrem je maximální rychlost zpracování zakázek, a to jak pro běžnou komplexní službu EMS, tak pro rework. Komplexní služba zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek), lze ji realizovat v nejkratším expresním termínu už od dvou pracovních dnů, v běžném termínu pro prototypovou výrobu od deseti pracovních dnů. Termíny prací na opravárenské stanici se pohybují v jednotkách dnů dle konkrétního zadání.

Klíčový je ovšem tým zkušených pracovníků, kteří tvoří významnou výhodu pro zákazníky v podobě zcela nadstandardní rychlosti realizace zakázek při zachování výborné kvality i rozumné ceny.

Více informací najdete na našich nových webových stránkách, kde jsou k dispozici také poptávkové formuláře.