česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

R&S Spectrum Rider FPH

DPS 2/2016 | Články
Autor: Rohde & Schwarz

Nový přenosný spektrální analyzátor R&S Spectrum Rider FPH pro použití v laboratoři i v terénu

Společnost Rohde & Schwarz představuje zcela nový přenosný spektrální analyzátor R&S® Spectrum Rider FPH, s dlouhou výdrží při provozu z akumulátoru. Nabízí ohromující vysokofrekvenční parametry a vysokou přesnost při měřeních v terénu i laboratoři. Velká tlačítka a dotykový displej značně usnadňují ovládání přístroje FPH, jehož základní kmitočtový rozsah 5 kHz až 2 GHz lze softwarově rozšířit až do 4 GHz.

Univerzální přístroj R&S Spectrum Rider z produkce firmy Rohde & Schwarz vám pomůže při instalaci a údržbě vysokofrekvenčních vysílačů a také při měřicích úlohách ve vývojových laboratořích a servisních střediscích. Vysoká citlivost –160 dBm a přesnost měření, typicky 0,5 dB v kmitočtovém pásmu od 10 MHz do 3 GHz, zaručují nejlepší parametry ve své třídě.

R&S Spectrum Rider FPH

Kmitočtový rozsah analyzátoru R&S Spectrum Rider lze rozšířit pomocí softwarového klíče – unikátní vlastnost, která v této třídě přístrojů nemá konkurenci. Základní model pokrývá kmitočtové pásmo od 5 kHz do 2 GHz a lze jej rozšířit do 3 GHz nebo 4 GHz. S kmitočtovým rozšířením podporuje aplikace vyžadující měření rádiových signálů nad 2 GHz nebo signálů nad 3 GHz v pásmech TD-LTE.

Společnost Rohde & Schwarz optimalizovala přístroj R&S Spectrum Rider pro mobilní použití. Jedná se o jediné zařízení svého druhu, které můžete používat po celou pracovní dobu bez nabíjení, protože akumulátor dokáže tento lehký přístroj (2,5 kg) napájet po dobu až 8 hodin. Podsvícená tlačítka vám umožní pracovat i za šera. Displej bez odlesků nabízí režim činnosti „Daylight“, který zaručuje dobrou čitelnost i v přímém slunečním světle. Spektrální analyzátor byl testován i v terénu podle MIL-PRF- -28800F Class 2 a dodává se tak s krytými rozhraními.

Jako první přenosný spektrální analyzátor ve svém průmyslovém segmentu nabízí R&S Spectrum Rider kapacitní dotykový displej s velkou úhlopříčkou umožňující pracovníkům snadno a intuitivně nastavovat parametry jako kmitočet, span a referenční úroveň nebo nastavení značek (markerů). Velká tlačítka a praktické víceúčelové točítko usnadňují ovládání v rukavicích ve venkovním prostředí. Přenosný spektrální analyzátor můžete dálkově ovládat přes rozhraní USB nebo LAN. Zabudovaní průvodci automatizují různá měření, zkracují doby měření a umožňují i začátečníkům nebo operátorům s malými zkušenostmi s vysokofrekvenční technikou efektivně provádět měřicí úlohy. Nastavení a výsledky měření se ukládají na paměťovou kartu microSD s kapacitou až 32 GB.

Analyzátor R&S Spectrum Rider se dodává s celou řadou praktických doplňků a je užitečným nástrojem pro pracovníky v různých odvětvích. Dostupné doplňky zahrnují například měření špičkového nebo středního výkonu. Podporu každodenních měřicích úloh pro letecký a obranný průmysl, bezdrátové komunikace a rádiové a televizní vysílání ocení pracovníci pracující v terénu, laboratoři i u regulačních orgánů.

Osciloskop R&S Spectrum Rider rozšiřuje portfolio řady Value Instruments o cenově výhodné, vysoce kvalitní zařízení pro testování a měření, které je dostupné u společnosti Rohde & Schwarz a jejích vybraných distribučních partnerů pod označením R&S Spectrum Rider FPH.

Další informace naleznete na webu: www.rohde-schwarz.com/spectrum-rider.