česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Keithley představila první SMU s interaktivním dotykovým displejem

Společnost Keithley Instruments, Inc, světový lídr v oblasti pokročilých testovacích elektrických přístrojů a systémů, představila první benchtop SMU (Source Measure Unit) s kapacitním dotykovým displejem.

Model 2450 nabízí intuitivní dotykové ovládání založené na ikonovém menu, které začínajícím uživatelům umožňuje hned zpočátku využít univerzálnosti tohoto přístroje a pokročilým uživatelům ulehčuje práci.

Model 2450 otvírá novou generaci SMU přístrojů od společnosti Keithley, nabízí zásadně nový způsob komunikace mezi uživatelem a přístrojem. Nový model je založen na inovativní „Touch, test, Invent™“filozofii designu.

Tato nová filozofie designu odráží nedávné změny na trhu, včetně kratšího cyklu vývoje a designování produktů a méně personálu zaměřeného výhradně na řešení technických úkolů. Stejně tak se vyvíjí i profil typického uživatele těchto přístrojů. Kromě elektrotechniků nyní zahrnuje stále větší počet osob z oblasti chemie, fyziky, materiálového výzkumu atd., které nemají elektro vzdělání. Dalším hlediskem, z kterého technici Keithley při designování přístroje vycházeli, je, že dochází ke generační obměně elektroinženýrů a lidé, kteří byli orientování spíše na hardware, jsou nyní obměňováni lidmi, kteří se orientují spíše na softwarovou stránku přístroje. Pro uspokojení všech těchto tržních změn a potřeb nových uživatelů nabízí model 2450 mnoho snadno použitelných funkcí, které zajišťují rychlé získání požadovaných odpovědí, včetně kontextové nápovědy, „Quickset“režimu pro rychlé nastavení přístroje a možnosti zobrazování grafů, která velmi rychle přemění surová data na použitelné výsledky.

Model 2450 staví na silných stránkách designu a vysoké přesnosti obou modelových řad SMU 2400, která určuje průmyslový standard již od roku 1995, a nové řady SMU 2600B. Model 2450 kombinuje funkcionality zdroje (napěťového/ proudového), 6½místného multimetru, elektronické zátěže a trigrovacího zařízení v jednom „half-rack“přístroji. Se všemi těmito schopnostmi v sobě model 2450 integruje výhody analyzátoru, měřič charakteristik a I-V systém za zlomek ceny samostatných přístrojů.

Funkce zrychlující laboratorní práci

  • Plnobarevný, 5palcový dotykový displej jako uživatelské rozhraní: Plně barevný displej a velké znaky na displeji přispívají k větší čitelnosti. Jednoduché, strukturované menu (založené na ikonkách) umožňuje dosažení jakéhokoliv panelu nastavení měření jediným dotykem.
  • Více měřicích rozsahů a vynikající vlastnosti při malých proudech: Nové rozsahy pro malé proudy (100 nA, 10 nA) a napětí (20 mV) eliminují potřebu samostatného zařízení pro práci na těchto malých úrovních. Možnost připojit triaxiální kabely na zadní panel přístroje eliminuje potřebu drahých adaptérů, které mohou degradovat vlastnosti měření na nízkých úrovních.
  • Vestavěná funkce kontextové nápovědy: Přes dotykový displej se dostanete k informacím z nápovědy přesně tam, kde je potřebujete.
  • Chyby a protokolování událostí: Pro zjednodušení diagnostiky chyby přístroje a zvýšení produktivity je možné na dotykové obrazovce zobrazovat chybové zprávy a protokoly událostí.
  • KickStart start-up software: Tento ovládací software, který není potřeba programovat, usnadňuje získat a vykreslit data do grafů během okamžiku. U složitějších analýz je možné data snadno uložit na disk a exportovat do aplikace Microsoft Excel® nebo jiného softwarového prostředí.

Funkce usnadňují integraci modelu 2450 do automatizovaných testovacích systémů

  • Vestavěný Test Script Processor (TSP®): TSP® umožňuje nahrát kompletní testovací program do energeticky nezávislé paměti v přístroji samotném, což zaručuje vyšší rychlost eliminací GPIB komunikace a s ní spojených problémů, které jsou vlastní systémům závislým na externím ovládání pomocí PC.
  • TSP-Link® pro propojení více přístrojů: Na rozdíl od uživatelů mainframe systémů nejsou uživatelé modelu 2450 omezeni limitem výkonu nebo počtem slotů základního systému. Propojení pomocí TSP-Link podporuje rozšíření systému o další přístroje 2450 a další modely s TSP propojením, včetně řady SMU 2600B a řady 3706A (multimetr a přepínací ústředna). Celkem může být propojeno až 32 přístrojů pro multikanálové testování, které jsou řízeny jedním přístrojem v sestavě.
  • Emulační mód pro model 2400: Kromě standardního režimu SCPI model 2450 nabízí emulační mód pro model 2400 tak, aby programy vytvořené pro model 2400 fungovaly na novém modelu. Díky tomu nemusí uživatelé stávajících modelů 2400 ztrácet čas a peníze v případě, že budou upgradovat na nové přístroje.
  • Připojení k PC a automatizace: Systém nabízí bohatě osazený zadní panel (Triax konektory, GPIB, USB 2.0, LXI/Ethernet, D-Sub 9-pin digital I/O port a TSP-Link®).

Pro více informací o novém přístroji Keithley model 2450 navštivte prosím stránku www.touchtestinvent.com nebo kontaktujte autorizovaného partnera společnosti Keithley, firmu TESTOVACÍ TECHNIKA s.r.o. (www.teste.cz).