česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

Kniha, která vás může zajímat: The Printed Circuit Assembler‘s Guide to...Conformal Coatings for Harsh Environments

DPS 3/2018 | Články
Autor: Phil Kinner, Electrolube
011.jpg

Tato elektronická publikace je jednou z příruček vydávaných portálem I-Connect007. Představuje srozumitelné čtení pro všechny, kteří mají co činit s povrchovým lakováním, zejména v souvislosti s ochranou desek plošných spojů proti nepříznivému vlivu okolního prostředí. Pojednává o dostupných materiálech, vyjasňuje mnohé mylné předsudky a poukazuje na celou řadu kritických záležitostí při nanášení a použití ochranných laků.

Příručku o 45 stránkách napsal Phil Kinner z divize ochranných povlaků firmy Electrolube, která je známá nejen svými produkty pro lakování, ale také znalostmi v oboru ochrany elektrotechnických výrobků a technologických postupů. Není proto divu, že se obsah příručky zaměřuje jak na používané materiály, tak i na samotný proces lakování, přičemž cílem je podat praktické informace potřebné k dosažení spolehlivé ochrany desek v nepříznivém prostředí. Autor vysvětluje výhody i nevýhody jednotlivých druhů lakovacích materiálů, jejich vytvrzení i použití různých aplikačních metod. Příručka obsahuje názorné obrázky, zmiňuje hlavní důvody, proč je povrchová ochrana nutná, a popisuje její řešení. Pojednává také o různých způsobech testování aplikace ochranného laku na daném výrobku v daném prostředí, jeho důležitost i provedení. Informuje o standardech zaměřených na ochranu elektronických sestav pomocí povrchových povlaků a optimálních způsobech praktického provedení. Krátce se také zmiňuje o doporučených tloušťkách povlaků, přičemž vyzdvihuje přednosti slabých vrstev laků. Na závěr informuje o možných způsobech nanášení ochranných laků, jejich výhodách i nevýhodách.

Kapitoly

  • Types of Material − How Many Choices? (Typy materiálů − jaký je výběr?)
  • Protection, Protection, Protection (Ochrana, ochrana, ochrana)
  • The True Value of Reliability Testing (Skutečná hodnota testování spolehlivosti)
  • Condensation Testing − Working with the NPL (Testování při kondenzaci − podle NPL)
  • Industry Standards and Best Practices (Průmyslové standardy a nejlepší zkušenosti)
  • Less is Most Definitely More (Méně je zcela určitě více)
  • I Have Selected the Coating − How Do I Apply It? (Vybral jsem si lak − jak ho aplikovat?)

Komu je kniha určena

Tato příručka je nezbytným doplňkem znalostí každého v elektronickém průmyslu, kdo se potřebuje lépe orientovat v problematice ochranných povlaků. Informace z této publikace mohou čerpat pracovníci ve výrobě, stejně jako jejich vedoucí, studenti a všichni zájemci o ochranu elektroniky proti vlivům nepříznivého prostředí.

Kde lze knihu získat

Publikaci lze získat zdarma v PDF formátu po registraci na webu vydavatele − portálu I-Connect007:
http://iconnect007.com/deliver/book/13.
Přehled dalších příruček vydávaných na tomto portálu je uveden na stránkách:
http://iconnect007.com/my-i-connect007/books.

O autorovi

Phil Kinner je technickým ředitelem divize Conformal Coatings společnosti Electrolube. Celou svou pracovní kariéru strávil v různých firmách zabývajících se ochrannými povlaky, což mu pomohlo získat cenné zkušenosti jak s materiály, tak jejich aplikací. Podílel se na vývoji a komerčním využití první generace povlaků vytvrzovaných UV světlem a vývoji revolučních povlaků typu 2K.