česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. červenec 2024

Nové AC/DC napájecí zdroje California Instruments

DPS 6/2017 | Články
Autor: Testovací technika

Po nedávno představených jednofázových modelech zcela nové řady napájecích zdrojů Asterion představuje americký výrobce AMETEK Programmable Power pod značkou California Instruments další přírůstek do rodiny této série, a sice třífázové varianty o výkonech 1 .500 VA, 2.250 VA a 3.000 VA. Díky těmto novým modelům a použité modulární technologii tak nově uživatel získává možnost nakonfigurovat si až 18kVA napájecí zdroj, a to s třífázovým i jednofázovým výstupem. Přepínání mezi jednofázovým a třífázovým výstupem je možné u všech modelů od základní verze 1.500 VA až po uvedených 18 kVA bez nutnosti doplnění dalšího příslušenství.

Nové zdroje nabízejí především výborné využití prostoru – všechny tři výkonové verze včetně té nejsilnější, 3kVA varianty jsou zabudovány do 2U/19" šasi, které je v konfiguraci „Enhanced“ navíc vybaveno rozměrným barevným dotykovým displejem. Pro ATE aplikace, kde není vyžadována manuální kontrola zdroje přímo z čelního panelu, je naopak možno zvolit ekonomičtější alternativu bez displeje.

Nové ACDC napájecí zdroje California Instruments

Pro tyto případy jsou všechny zdroje řady Asterion již v základní výbavě osazeny komunikačním rozhraním LAN (LXI), USB a RS-232, volitelně je potom možno dodat rozhraní GPIB. Vedle digitálních komunikačních rozhraní zdroje umožňují i pokročilé analogové řízení včetně modulace výstupního průběhu. Další klíčovou vlastností celé řady Asterion je iX2™ Current Doubling technologie pro až dvojnásobně vyšší proudový odběr při nižším než polovičním výstupním napětí; u řady Asterion je přitom maximální výstupní napětí 400 V ve střídavém a až 500 V ve stejnosměrném režimu.

Na obrázku 2 je zobrazen průběh maximálního výkonu pro DC výstup (červeně), frekvenci 1 kHz (oranžově), resp. frekvenční rozsah 16−500 Hz (modře). Kromě již zmíněných dvou základních režimů (jedno- a třífázového výstupu) je díky synchronizaci jednotlivých modelů možno vytvářet i dvoufázové („splitphase“) nebo multifázové systémy pro speciální testování, a to pomocí spojení až šesti jednotek (tzn. jedna řídicí − Master plus pět podřízených − Slave jednotek).

Výrobce k nové sérii Asterion nabízí zdarma ke stažení na svém webu základní verzi ovládacího softwaru, za příplatek potom pokročilejší verzi s doplňky např. pro EMC-precompliance testování podle IEC 61000-4-11 a -13.

Další informace o nových zdrojích Asterion od AMETEK Programmable Power získáte u firmy TESTOVACÍ TECHNIKA s. r. o., autorizovaného distributora výrobce v ČR a na Slovensku, nebo přímo na webových stránkách výrobce www.programmablepower.com.