česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Vyhrajte MPLAB® ICD 4 In-Circuit Debugger od Microchipu

DPS 1/2018 | Články
Autor: Microchip

S časopisem DPS Elektronika od A do Z můžete nyní získat MPLAB ICD 4 In-Circuit Debugger (DV164045) od Microchipu. Nový MPLAB ICD 4 přichází s rychlejším procesorem a také větší pamětí RAM a může tak při ladění s mikrokontroléry PIC® a dsPIC® (Digital Signal Controller) nabídnout ve srovnání s ICD 3 až dvojnásobnou rychlost. Nasazení MPLAB ICD 4 rovněž znamená širší rozsah výsledných napětí a s volitelným vnějším zdrojem také odběry až do 1 A.

Vyhrajte MPLAB® ICD 4 In-Circuit Debugger od Microchipu

Pro zajištění maximální flexibility nabízí MPLAB ICD 4 ve spojitosti s rozhraním možnosti volby pull-up/pull-down a pro ještě větší produktivitu během ladění také přizpůsobení rychlosti. Za citelným navýšením výkonu MPLAB ICD 4 zde bude stát 32bitový MCU běžící na 300 MHz. Svižnější zpracování podpořené větší pamětí RAM 2 MB tak dává vzniknout produktu až s dvojnásobnou rychlostí svého předchůdce.

MPLAB ICD 4 od Microchipu se snadno používá a prostřednictvím vývojového prostředí IDE MPLAB X podporuje celou řadu mikrokontrolérů PIC a také kontrolérů dsPIC z nabídky výrobce. Zároveň tím zjednodušuje proces přechodu z jednoho MCU PIC na další, máme-li vyhovět potřebám konkrétní aplikace. MPLAB ICD 4 připojíme k počítači přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0, na straně cílové aplikace pak poslouží konektor pro ladění kompatibilní rovněž se systémy MPLAB ICD 3 či MPLAB REAL ICE™ In-Circuit Emulator. MPLAB ICD 4 využívá také rozhraní JTAG.

Rychlejší a zároveň flexibilnější ladění v reálném čase bude tedy znamenat:

  • podporu řady mikrokontrolérů PIC a DSC dsPIC
  • dvojnásobnou rychlost ve srovnání s ICD 3
  • kratší prodlevy pro ještě vyšší produktivitu
  • snadný přechod mezi MCU PIC

Možnost vyhrát MPLAB ICD 4 In-Circuit Debugger od Microchipu získáte vyplněním on-line formuláře na www.microchip-comps.com/dps-icd4.