česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

Quantum Channel Designer pro návrh multi-gigabit sériových linek

DPS 1/2018 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Americká společnost SiSoft nabízí software Quantum Channel Designer (QCD) pro simulaci signálové integrity zaměřenou na multi-gigabit sériové linky. Program QCD je určen jak pro systémové návrháře, tak pro specialisty v oboru signálové integrity.

Tradiční metody analýz signálové integrity nejsou schopné splnit unikátní požadavky kladené na analýzy sériové linky, které zahrnují simulaci miliónů bitů, charakteristiky širokopásmového přenosu a modelování některých charakteristik specifických SerDes IP.

QCD používá u frekvenční a časové domény nejnovější techniky, stejně jako pro statistické metody analýzy, aby mohl dodat přesné analýzy chování sériové linky od jednoho konce ke druhému. Vývojáři mohou zachytit svůj návrh graficky a experimentovat s různými strategiemi s cílem předpovědět efekt alternativ na přenos dat a BER (Bit Error Rate) linky.

Quantum Channel Designer pro návrh multi-gigabit sériových linek

Protože QCD simuluje chování linky od začátku do konce, umožňuje ohodnotit, jak různé SerDes přijímače kompenzují ztráty, odrazy a přeslechy v kanálu. Simulátor pracuje s IBIS-AMI modely a používá pokročilé algoritmy pro analýzy jitter a šumu. QCD automaticky extrahuje topologie plošných spojů, aby bylo možné provést post-route analýzy na již hotovém návrhu, přičemž umožní zpracovat každý kanál v celém systému.

Program umožňuje vývojářům zachytit jejich návrh kanálu graficky, a to kombinováním SerDes IP bloků se směsí diskrétních komponentů, přenosových linek, dílčích obvodů a bloků S-parametrů. Standardní modely pro SerDes IP dovolují operace typu Plug and Play – uživatel umístí TX/RX součástky do schématu a QCD nastaví modely pro SerDes IP určitého dodavatele s možností kontroly z uživatelského rozhraní programu. Quantum Channel Designer používá standardy IBIS-AMI modelů pro získání detailních modelů SerDes IP. Společnost SiSoft je sama hnací silou ve vývoji a šíření tohoto standardu.

Program QCD podporuje návrhové systémy Allegro, Xpedition PCB, PADS, Board Station, Pantheon, Altium Designer, Zuken CR-5000 a výstupní formáty ODB++ a EBD. Více informací najdete na webu: www.sisoft.com.