česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

SAFIRAL nabízí zalévání elektroniky

SAFIRAL nabízí komplexní výrobní služby EMS (electronic manufacturing services), tedy desky plošných spojů (DPS/PCB), zajištění součástek a jejich osazování na špičkových technologiích.

V tomto článku se zaměříme na novinku v nabízeném portfoliu služeb − zalévání elektroniky.

Zalévání dvousložkovou hmotou splňuje zvyšující se požadavky na ochranu elektroniky, a to jak před mechanickým poškozením, vnějšími vlivy v podobě vlhkosti a chemických látek, tak před teplem, protože hmota má dobré vlastnosti tepelné vodivosti. Dalším důležitým pozitivním parametrem je výrazné zkomplikování kopírování HW výrobku, protože nutnost odbrušování vytváří určitou bariéru. Jedinou nevýhodou, která z toho plyne, je nemožnost opravit už zalitý modul elektroniky, což znamená, že můžeme zalévat pouze plně elektricky otestované a funkční desky. Nabízíme tedy zákazníkům provedení testů jak na zařízeních dodaných zákazníkem (vývojářské kity apod.), tak na zakázkově realizovaných testovacích adaptérech (jehlová pole) nebo testerech s létajícími sondami (flying probe).

SAFIRAL nabízí zalévání elektroniky

Pro zalévání jsme zavedli dvousložkovou polyuretanovou hmotu od výrobce RAMPF s označením RAKU-PUR® 21-2360-1 černé barvy. Tuto hmotu mícháme a dávkujeme nově zakoupeným strojem značky Nordson Pro-Meter® V2K v konfiguraci s externími zásobníky včetně domíchávání a vakuování hmoty v zásobníku. Jedná se o profesionální řešení, které dobře doplňuje naše ostatní stroje a technologie. Mezi již používané patří například sušicí skříň MP DRY CABINET II ST, kde udržujeme součástky a DPS v relativní vlhkosti 0,5 % RH při teplotě 40 °C, což jsou výborné parametry zajišťující, že materiál je perfektně vysušen a připraven pro osazování.

Z nových technologií, které plánujeme pořídit v letošním roce, můžeme zmínit nejmodernější optické testování 3D AOI, další osazovací automat poslední generace, průmyslovou myčku osazených DPS, dále intenzivně řešíme oblast softwaru a skladování, takže připravujeme nákup inteligentního skladovacího systému SMD TOWER, který s balíkem programů dokáže vysoce zefektivnit práci s komponenty a integrací do databázové struktury informačního systému dojde k datovému propojení podnikového softwaru přímo s výrobními stroji.

To vše jsou kroky, které jednak vedou ke zkvalitnění a zefektivnění naší zakázkové výroby a zákazníkům dávají k dispozici další služby, které u nás mohou využít, a jednak jde o dosažení krátkých výrobních termínů, které nabízíme.

Komplexní službu, což zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek), jsme schopni nabídnout už od 10 pracovních dnů pro prototypy, pro větší zakázky pak dle dohody (dle aktuální zaplněnosti výroby). Certifikaci máme ČSN EN ISO 9001:2016, ČSN EN ISO 14001:2016 a výroba je v souladu s normou IPC-A-610.

K technologii máme připravený tým zkušených pracovníků, kteří dokáží zakázku zrealizovat v požadovaném termínu a kvalitě, ať už jde o automotive, průmyslovou elektroniku, aerospace, železnice, medicínskou techniku, nebo jakoukoli další oblast.

Více na www.safiral.cz