česky english Vítejte, dnes je pondělí 22. červenec 2024

Veletrh AMPER v éře digitalizace

DPS 1/2020 | Články
Autor: Ing. Ivana Chytilová, Terinvest

Veletrh AMPER je každoročně největší událostí v oblastech elektrotechniky, elektroniky, digitalizace, automatizace, ICT, energetiky, osvětlení a zabezpečení v České republice. To potvrzuje ohlédnutí za 27. ročníkem, který se konal v březnu na brněnském výstavišti. Expozice 649 vystavovatelů z 26 zemí světa navštívilo více než 43 000 odborných návštěvníků zejména z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Rakouska, Maďarska a dalších zemí.

Veletrh AMPER v éře digitalizace

Digitalizace patří mezi důležitá témata veletrhu a je jí věnován velmi atraktivní doprovodný program. V hale V bude již tradičně probíhat FÓRUM AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE, kde vystoupí řada předních odborníků z oblasti digitalizace a automatizace a návštěvníci se zde dozví řadu informací o aktuálních tématech a trendech. Na otevřené, volně přístupné ploše v hale V bude prostor i pro diskuze a následné rozhovory o pokročilé automatizační a měřicí technice i nástrojích průmyslové informatiky. Na expozicích několika desítek vystavovatelů si návštěvníci budou moci také prohlédnout a vyzkoušet software i hardware pro digitální transformaci výrobních podniků a firem.

Zaslouženou pozornost municipalit každoročně přitahuje konference SMART CITY V PRAXI, která je pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Veletrh AMPER je ideálním místem k prezentaci technologických novinek i koncepčních řešení pro chytrá města a obce a současně i místem k diskuzi na té nejvyšší možné úrovni.

FÓRUM ENERGETIKY na veletrhu bude tvořit soubor odborných přednášek a seminářů v kongresovém centru brněnského výstaviště a v hale P a zaměří se na nejdiskutovanější témata z oblasti získávání, využití a zpracování elektrické energie. Pozornost bude věnována zejména energetické soběstačnosti budov, akumulaci energie z obnovitelných zdrojů, efektivnímu transportu energie, inovativní aplikaci akumulace energie, vývoji energetiky v České republice a na Slovensku. Hlavními tématy fóra pro rok 2020 jsou Diverzifikace zdrojů energií a jejich akumulace a Vodík jako zdroj.

AMPER e-MOTION je název speciální výstavní sekce veletrhu AMPER 2020, kde návštěvníci naleznou vše, co se týká elektromobility. Na AMPER e-MOTION je možné si prohlédnout a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky a nejmodernější infrastrukturní zařízení pro elektromobily. Pozornost návštěvníků jistě upoutá významná přehlídka elektrických a hybridních vozů domácí značky ŠKODA AUTO.

Jako každý rok budou moci vystavovatelé soutěžit o nejpřínosnější exponát veletrhu v odborné soutěži ZLATÝ AMPER. Prestižní ocenění uděluje odborná hodnotitelská komise.

Dovolujeme si vás pozvat na AMPER 2020, který se uskuteční na brněnském výstavišti od 17. do 20. března 2020. Více informaci na www.amper.cz.