česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

AMPER – veletrh budoucích technologií

DPS 2/2020 | Články
Autor: Terinvest

Veletrh AMPER je každoročně největší událostí v oblastech elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v České republice i na Slovensku.

Pro letošní již 28. ročník připravují organizátoři nabitý odborný doprovodný program, který se zaměří na nejmodernější technologie především v éře digitalizace a 5G sítí. Veletrh AMPER pořádaný společností TERINVEST proběhne ve dnech 17.−20. 3. 2020 na brněnském výstavišti.

AMPER – veletrh budoucích technologií

Kromě samostatných konferencí, seminářů a odborných setkání se návštěvníci mohou těšit i na rozsáhlá vícedenní fóra, jako je např. FÓRUM OPTONIKA zaměřené na novinky z oblasti optiky, fotoniky a laserů, dále FÓRUM AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE, v rámci kterého bude zvláštní pozornost věnována tématům, jako je kybernetická bezpečnost, digitální dvojče, AI, IoT, cloud & edge computing, virtuální a rozšířená realita, blockchain, měřicí a přístrojová technika pro podporu digitalizace průmyslu, průmyslové roboty, štíhlá výroba, 3D tisk a další. Soubor odborných přednášek a seminářů bude tvořit FÓRUM ENERGETIKY. Hlavními tématy fóra budou energetická soběstačnost, diverzifikace zdrojů energií a jejich akumulace, souběžné získávání elektrické energie a tepla z obnovitelných zdrojů a také vodík jako zdroj. V rámci programu AMPER SMART & SAFE CITY proběhnou konference Smart city v praxi a Kybernetická bezpečnost. Na konferencích vystoupí přední zástupci vlády, regulačních autorit i průmyslu. Pozornost municipalit sklízí každoročně konference Smart city v praxi, v rámci které probíhá diskuze i prezentace moderních technologií i praktických ukázek řešení problémů v městech a obcích. Diskutovat se bude i o ochraně kritické infrastruktury státu a o konkrétních možnostech kybernetických rizik v praxi. Přímo na veletrhu následně probíhá prezentace technologických novinek i koncepčních řešení z těchto oblastí.

AMPER – veletrh budoucích technologií 1

Síť nové generace 5G představí na své expozici v hale P společnost Vodafone v rámci doprovodného programu AMPER 5G EXPERIENCE ZONE. Zde si návštěvníci budou moci prohlédnout technologie, use casy a dema s názornou ukázkou řešení pro města a obce, které zvítězily v rámci soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu − 5G pro 5 měst.

Nově bude do doprovodného programu zařazena odborná konference OSVĚTLOVÁNÍ 2020, kde se bude diskutovat o vlivu světla na člověka v budovách, interiérech i venkovním prostředí. Nebude chybět ani oblíbená přehlídka e-mobility AMPER e-MOTION a tradiční dvoudenní Celostátní setkání elektrotechniků. Jako každý rok budou moci vystavovatelé soutěžit o nejpřínosnější exponát veletrhu v odborné soutěži ZLATÝ AMPER. Pro více informací navštivte oficiální stránky veletrhu www.amper.cz.