česky english Vítejte, dnes je úterý 05. březen 2024

Norma a technologické návody k opravám DPS a osazených komponent na DPS IPC 7711/7721 CZ

DPS 4/2012 | Články
Autor: Redakce

Tento návod obsahuje vše, co je zapotřebí pro opravy a přepracování elektronických sestav a desek plošných spojů. Nepostradatelný dokument pro všechny pracovníky, kteří technologicky zodpovídají za opravy po montáži DPS a pro vývojáře.

IPC 7711/7721B – přepracování, modifikace a opravy elektronických sestav prošla kompletní aktualizaci všech postupů oprav, aby byla zaručena kompatibilita pro bezolovnatou i tradiční SnPb technologii.

Tento jediný svazek obsahuje všechny předchozí publikované změny a řadu nových postupů pro BGA (včetně tzv.reballing) a oprav flexibilních DPS.

Část 1 s obecnými požadavky byla upravena a zpřehledněna. Přináší důležité pokyny a návody pro všechny postupy a zahrnuje standardy společné pro přepracování, opravy a modifikace.

Část 2 (IPC 7711B), kde postupy zahrnují nástroje, materiály a metody potřebné k odstranění a výměně povrchově montovaných i vývodových součástek.

Část 3 (IPC 7721B) zahrnuje postupy pro modifikaci sestav a opravy laminátu a vodičů. Tento návod je opatřen rychlovazačem pro snadné doplňování dalších stránek. Uživatel může vkládat specifické postupy platné interně v podniku nebo vyjímat příslušné listy tak, aby na pracovním stole bylo minimum dokumentů. Budoucí aktualizace mohou být volně staženy z www.ipc.org/downloads. Mnohé postupy mají barevné ilustrace, které pomohou uživatelům porozumět jednotlivým instrukcím.

Nahrazuje IPC 7711, IPC 7721 a IPC-R-700. Přes 300 stran, vydáno v listopadu 2007. Přeloženo do českého jazyka v červnu 2010. Hardcopy k dispozici v PBT Rožnov p. R. s.r.o.