česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Norma pro hodnocení kvality montáže elektronických sestav IPC A-610E CZ

DPS 4/2012 | Články
Autor: Redakce

IPC-A-610 je celosvětově nejpoužívanější standard pro montáž elektronických sestav. Je nezbytný pro zajištění kvality montáže. Názorně objasňuje kritéria přijatelnosti elektronických sestav prostřednictvím barevných fotografií a ilustrací

Témata zahrnují připojení flexibilních DPS, moduly na DPS, montáž pouzder na pouzdra, bezolovnaté pájení, orientaci komponent a kritéria pájení v průchozích otvorech, SMT (nové typy pouzder) a diskrétní propojování drátem, kritéria mechanické montáže, čištění, značení, povlaky a požadavky na lamináty.

IPC-A-610 je nedocenitelný pro všechny operátory, kontrolory a lektory. Je vhodný pro pracovníky nákupu, prodejní a kontraktační činnost. IEC pracuje na uznání standardu IPC-A-610 jako celosvětově doporučené normy pro přejímky elektronických sestav.

Revize E obsahuje 809 fotografií a ilustrací kritérií přijatelnosti – 165 je nových nebo aktualizovaných. Tato revize byla důkladně přezkoumána z hlediska jasnosti a přesnosti. Dokument je v souladu s požadavky publikovanými v jiných schválených průmyslových dokumentech a používá se spolu s dokumentem IPC J-STD-001 pro materiály a výrobu. 400 stran. Vydáno duben 2011. Překlad do českého jazyka – srpen 2011. Hardcopy skladem v PBT Rožnov p. R. s.r.o.