česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

VirtualBench – univerzální měřicí přístroj od NI

DPS 4/2014 | Články
Autor: Redakce

Společnost National Instruments představila nový, univerzální měřicí přístroj nazvaný VirtualBench, který představuje zlom v oblasti měření. Tento přístroj založený na softwaru funguje jako osciloskop pro smíšené signály, funkční generátor, digitální multimetr, programovatelný napájecí zdroj DC a digitální I/O. Uživatel pracuje s přístrojem VirtualBench pomocí aplikačního softwaru, který běží na PC nebo na iPadu. Přístroj poskytuje uživateli nejčastěji požadované měřicí funkce a otevírá nové možnosti ve způsobu, jakým technici měřicí přístroje používají.

Protože VirtualBench používá počítačové platformy, které jsou běžně dostupné, mohou uživatelé využívat veškeré výhody, které jim nabízí dotykové obrazovky, procesory s více jádry, bezdrátová komunikace a intuitivní uživatelské prostředí. Použitý software umožňuje přístroji zjednodušit ovládání a současně zvýšit možnosti měření.

Obr.1 Universální měřící přístroj VirtualBench od NI

Obr.1 Universální měřící přístroj VirtualBench od NI

Mezi další výhody tohoto nového přístroje patří minimální požadavky na prostor, zobrazení více přístrojů najednou, vizualizace na velkém displeji připojeného počítače, snímání záběrů z obrazovky a v neposlední řadě i možná integrace se softwarem LabView pro systémový návrh. Cena přístroje se pohybuje kolem 40 tisíc Kč za PC verzi.

Verze pro iPad bude dostupná koncem léta.

Více na: www.ni.com/virtualbench.