česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

EMA Design Automation rozšiřuje své působení ve střední Evropě

DPS 2/2022 | Články
Autor: Ing. Milan Klauz

Významný americký dodavatel EDA softwaru EMA Design Automation [1] oznámil, že navázal partnerskou spolupráci s podobně zaměřenou německou firmou FlowCAD [2], která je ve střední Evropě aktivní již 18 let.

Společnost EMA Design Automation působí v celé Severní Americe a v posledních dvou letech rozšířila své aktivity do Střední i Jižní Ameriky a také do Evropy. Zabývá se hlavně prodejem softwarových produktů firmy Cadence, zejména programů OrCAD PCB Suites (návrh desek plošných spojů), Sigrity Workbench (elektrické a teplotní analýzy) a AWR RF Design (návrh a analýzy vf a mikrovlnných obvodů). Kromě toho ale vyvíjí i vlastní programy s cílem podpořit své zákazníky, zejména v oblasti návrhu desek plošných spojů (Ultra Librarian, TimingDesigner, CircuitSpace, CIP™ a EDABuilder) a pořádá odborné webináře zaměřené na nejrůznější témata z oblasti návrhu desek i simulací. Doplňkově nabízí také některé produkty firmy Dassault Systemes.

Německá společnost FlowCAD dodává programy firmy Cadence ve střední Evropě už od roku 2003. Kromě toho nabízí programy firem MECADTRON (např. Nextra Creepage pro analýzy desek na možné svody napětí), Wise Software (Gerbtool pro práci s Gerber daty) a XJTAG. Firma navíc nabízí návrh desek na zakázku. Působí nejen v Německu, kde má svou centrálu, ale také ve Švýcarsku, Polsku, Česku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Jižní Africe.

Během posledních dvou let se společnost EMA Design Automation spojila ke spolupráci s podobně zaměřenými distributory softwaru v různých částech světa hned několikrát, a to s firmami Anacom (Brazílie), Parallel Systems (Velká Británie), Sunstream Global Technologies (Indie) a Trilogic EDA (USA).

Obě firmy hodnotí vzájemnou spolupráci jako velmi přínosnou pro své zákazníky, kteří mohou profitovat z komplexní sítě služeb a podpory globální skupiny jejich expertů. Programy jsou dnes stále výkonnější, ale také náročnější na používání a technickou podporu. Komplexní návrh desek zabíhá i do oblastí multidisciplín, které vyžadují vysokou úroveň znalostí. Řada zákazníků jsou dnes globálně působící firmy, které vyžadují servis dostupný po celém světě, a právě ten jim obě firmy díky navázané spolupráci mohou poskytnout.

Odkazy:

[1] www.ema-eda.com

[2] www.flowcad.com