česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

Automatické dávkovací stanice

DPS 2/2022 | Články
Autor: EXACTEC

Dávkování je stále výrobní činnost, která je ve firmách málo automatizovaná. Je však náročná na čas i přesnost. Tam, kde je potřeba držet kvalitu a čas výroby, pomůže dávkovací technika DAVtech.

Pro precizní dávkování s kontrolou rychlosti a velikosti dávky je vhodné použít elektrický servoventil PCP. Jedná se o objemové čerpadlo vybavené vlastním pohonem – elektromotorem s enkodérem. Tento dávkovač umožňuje vytvářet linie, body a plnění stanoveného objemu s nejvyšší přesností, bez vlivu tlaku vstupní kapaliny a její viskozity.

Volumetrický dávkovač (jpg)

Motor volumetrické pumpy PCP v jednom směru dávkuje tekutinu a poháněn v druhém směru nasává tekutinu zpět, čímž zabraňuje odkapávání a vyrovnává tlak na trysku.

Jeho řízení je možné přes řídicí systém s dotykovým panelem nebo řídicím boxem, který lze zaintegrovat přímo do rozvaděče stroje. Systém se hodí pro přesné dávkovací aplikace v automatizaci a robotice.

Dávkovač na portálový systém (jpg)

Při tvorbě automatizovaného dávkovacího pracoviště může pohyb dávkovače zajišťovat tříosý portálový robot JANOME, který je rychle připraven pro integraci a spolehlivě a přesně polohuje dávkovací ventil na pozice výrobku. Kromě nájezdu do konkrétních bodů zvládá lineární pohyby všech tří os najednou s nastavitelnou rychlostí. Systém má již v základu předpřipravené funkce pohybu pro standardní dávkovací aplikace typu zigzag, spirála nebo circle.

Kompletní dávkovací stanice a portálový systém JANOME (jpg)

Takto vytvořený systém je přesný a spolehlivý stroj, který svému majiteli přináší benefity do výroby.