česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

AT&S investuje do vývoje a výroby substrátů pro IC

DPS 3/2022 | Články
Autor: Redakce

Největší výrobce desek plošných spojů v Evropě, rakouská firma AT&S, využívá rostoucí poptávky po čipech a investuje do vývoje a výroby substrátů pro integrované obvody. Své výsledky prezentovala počátkem letošního roku i na výstavě CES v Las Vegas.

AT&S je také u nás známý výrobce desek, ale málo se ví o jeho možnostech v oblasti výroby substrátů pro IC. Spolupracuje se zavedenými výrobci integrovaných obvodů a patří mezi jejich přední dodavatele. V současné době dodává AT&S substráty v podobě velmi miniaturních vícevrstvých destiček plošných spojů pro Flip Chip integrované obvody zaměřené na vysoce výkonné aplikace, od mobilních telefonů a tabletů až po grafické stanice, servery a zařízení pro IT infrastrukturu. Substráty již mohou na jedné či obou stranách obsahovat i pasivní SMD součástky.

Nebývale vysoká poptávka po čipech vyžaduje i výrazně zvýšené dodávky substrátů, a tak AT&S investuje do svých vývojových i výrobních kapacit. V rakouském Leobenu započala výstavba nového vývojového centra za 13 miliard Kč a v Malajsii vyrůstá nový výrobní závod v hodnotě přes 50 miliard Kč. Cílem těchto obrovských investic je zajistit pro AT&S budoucí vedoucí pozici v polovodičovém průmyslu.

Během čtvrt století své existence se společnost AT&S vypracovala z malé firmy na dodavatele desek plošných spojů s globálním působením s výrobními podniky i v Indii a Číně. V současné době zaměstnává více než 13 tisíc pracovníků.

Více informací: https://ats.net/company/press/press-releases