česky english Vítejte, dnes je sobota 20. červenec 2024

Optimalizované gap fillery od Polytec-PT

DPS 3/2022 | Články
Autor: Ing. Adam Bravený, INTERCONTI

Polytec-PT, německý výrobce průmyslových polymerních hmot, především speciálních lepidel, dále úspěšně rozšiřuje svoji řadu hmot pro tepelné rozhraní, konkrétně tepelně vodivých gap fillerů.

Obr. 1  (jpg)

Jde výhradně o bezsilikonové hmoty, zaměřené na vysokou míru industrializace aplikace a dlouhou životnost vytvrzeného materiálu. V praxi to znamená nabídku velkého množství různých druhů hmot respektujících nejběžnější dávkovací technologie, a navíc další přizpůsobitelnost konkrétním zákaznickým požadavkům. Výhodou těchto hmot je vyvážené tixotropní chování, tzn. že mají před vytvrzením velmi dobrou schopnost téct ve zvolené technologii a zároveň v produktu velice rychle a dobře drží svůj tvar bezprostředně po aplikaci.

Obr. 2  (jpg)

V nabídce jsou jak 1komponentní, tak 2komponentní verze, s viskozitou od 50 do 250 Pa·s.

Tyto hmoty jsou vhodné pro vyplňování děr, štěrbin a mezer od 0,15 do 5 mm. V nabídce jsou jak hmoty vytvrzující za normálních podmínek, tak zcela nevytvrzující, plastické verze. Tepelná vodivost začíná na 1,5 W/m·K a končí u deklarovaných 3,0 W/m·K. Objemová hmotnost se pohybuje okolo 2 g/cm3.

Firmu Polytec-PT v České a Slovenské republice zastupuje brněnská společnost INTERCONTI Ing. Tomáš Bravený s. r. o. Více informací najdete na webech www.polytec-pt.com či www.interconti.cz, kde najdete také kontakty na technickou či obchodní podporu.