česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

NETA SMT s. r. o. Váš partner v oblasti technologií pro osazování a inspekci DPS

DPS 3/2022 | Články
Autor: NETA SMT

Společnost NETA SMT s.r.o. byla založena v roce 2016 s cílem být odborným a spolehlivým partnerem pro své zákazníky. Proto od počátku spolupracuje s předními světovými výrobci v oboru, společností ASM Assembly Systems – celosvětovým lídrem v oblasti technologií pro tisk a osazování desek plošných spojů a VISCOM AG – předním světovým výrobcem automatických optických inspekcí.

Obr. 1 (png)

Do produktového portfolia tak spadají sítotisky DEK, osazovací automaty SIPLACE a SPI, AOI a rentgenové systémy VISCOM. Ke spolupráci s partnery dodává zakladatel společnosti pan Rostislav Kratochvíl: „Výrobky ASM byly původně určené pro největší podniky, ale vyvinutím řady E by SIPLACE / E by DEK vstoupila společnost ASM také do segmentu menších zákazníků a nabídla jim perfektní výrobek. High-end technologie použité v našich strojích (digitální vision systém, lineární pohony atd.) nejsou v segmentu mid range standardem, přesto jsou naše osazovací automaty a sítotisky cenově dostupné i pro malé firmy. Centrála ASM sídlí v Mnichově, odkud se také dodávají veškeré náhradní díly, takže to k zákazníkům máme opravdu blízko. Naše vazby jsou navíc velmi úzké a na přátelské bázi, což napomáhá bezchybnému chodu zakázek a rychlému řešení požadavků zákazníků. Ve stejném duchu se nese i naše spolupráce se společností Viscom AG sídlící v Hannoveru. Německou kvalitu a preciznost nabízíme tedy nejen v oblasti osazování, ale také následné automatické optické inspekce. To vše s lokální podporou v České republice a na Slovensku.“

Automatické sítotisky DEK

Sítotisky jsou nabízeny ve třech základních platformách: E by DEK – vstupní model, přesto se skvělými parametry rychlosti a opakovatelnosti tisku. I tento základní stroj je možno konfigurovat přesně dle požadavků zákazníka. Se základním časem cyklu až 8 s je vhodný jak pro malosériovou flexibilní výrobu, tak i masovou produkci.

DEK NeoHorizon – rychlý, přesný a flexibilní sítotisk s možností konfigurace způsobu čištění šablony, transportu, uchycení DPS, verifikace, kontroly pasty a mnoho dalšího. Díky svojí flexibilitě je vhodný pro všechny druhy výrob.

Obr. 2 (jpg)

DEK TQ – od základů nová generace sítotisků DEK TQ je ještě přesnější, výkonnější, otevřenější a mnohem jednodušší na údržbu. Nové lineární pohony a inovativní systém uchycení DPS zaručuje extrémní přesnost a stabilitu procesu i pro ty nejmenší komponenty (0201 metric). Základní čas cyklu až 5 s a kompaktní rozměry zaručují přesnost a výkonnost na nejmenším možném prostoru.

Osazovací automaty E by SIPLACE

E by SIPLACE nastavuje nová měřítka kvality ve své třídě. Profituje z prémiových technologií používaných na high-end osazovacích automatech SIPLACE. Základem jsou moderní osazovací hlavy, lineární pohony, inteligentní podavače, digitální vision systém a špičkový programovací a optimalizační software.

Obr. 3 (jpg)

Každý stroj může být libovolně konfigurován, vybaven buď velmi rychlou rotační osazovací hlavou CP14, která osazuje součástky od velikosti 01005 až do 6 × 6 mm rychlostí 45.300 součástek za hodinu, nebo vysoce flexibilní hlavou CP12PP, která může osazovat jak ty nejmenší komponenty 01005 rychlostí 24.500 součástek za hodinu, tak i rozměrné součástky až do velikosti 45 × 98 mm. S takovými možnostmi může E-SIPLACE pracovat buď jako samostatné zařízení určené pro malé série nebo prototypy, nebo, především ve spojení se sítotiskem E by DEK, jako univerzální mid speed SMT linka s integrovaným softwarem, monitoringem, traceabilitou a rychlým a bezchybným přenastavením nového produktu.

Automatické optické systémy VISCOM

VISCOM AG vyvíjí, vyrábí a prodává vysoce kvalitní inspekční systémy. Produktové portfolio pokrývá kompletní sortiment optické (AOI a SPI) a rentgenové kontroly.

V oblasti inspekce v elektrotechnice je společnost předním světovým dodavatelem. Inspekční systémy Viscom jsou vždy nakonfigurovány a vzájemně propojeny dle konkrétních požadavků zákazníka. Sídlo a výroba je v německém Hannoveru. Viscom je celosvětově zastoupen rozsáhlou sítí poboček a aplikačních a servisních center. Společnost vznikla v roce 1984 a od roku 2006 je kotována na frankfurtské burze.