česky english Vítejte, dnes je pondělí 15. duben 2024

Regenerativní tester baterii

17.10. 2022 | Články
Autor: Meatest
01.jpg

Výrobce Chroma ATE vypustil na trh zcela novou řadu moderních regenerativních testerů baterii. Model 17040E je vysoce přesný a byl vyvinut jako sekundární modul pro tvorbu testerů. Model 17040E vlastní velice sofistikovaný regenerativní systém umožňující během vybíjení testovaných baterií vracet energii zpět do sítě. Tento systém zaručuje vysokou stabilitu přívodu do elektrické sítě bez harmonického zkreslení, a to ani při dynamickém testu vybíjení. Chroma 17040E dokáže recyklovat elektrickou energii vybitou bateriovým modulem zpět do sítě, čímž snižuje množství odpadní energie a snižuje nároky na HVAC(heating, ventilation, and air conditioning).

Model 17040E má vestavěné paralelní kanály a funkce dynamických simulací jízdních profilu. Paralelní funkce maximalizuje nabíjecí a vybíjecí proud, výkon a zvyšuje účinnost a flexibilitu zařízení. Funkce dynamického jízdního profilu simuluje testy pro NEDC, FUDS a HPPC. Obousměrná architektura zajišťuje nepřerušovaný proud během procesu nabíjení a vybíjení. Model 17040E splňuje mezinárodní testovací standardy ISO, IEC, UL a GB/T.

Model 17040E se velice snadno ovládá vzdáleně pomocí SW Battery Pro. Díky tomuto SW můžete velice efektivně upravovat testovací funkce a využít tak naplno každý jednotlivý kanál a tím zvýšit celkovou efektivitu a stabilitu. Chroma také myslí na Vaši bezpečnost a Model 17040E obsahuje řadu bezpečnostních funkcí například: OVP, OCP, OTP a také detekci vzdáleného parametru. Dále je kladen důraz na zabezpečení před ztrátou dat v důsledku náhlého odpojení od napájení.

Největší předností modelu 17040E je regenerativní funkce během vybíjecí fáze, vysoká přesnost měření pro proud a napětí, bezpečnost, celková efektivita, vysoký výkon pro bateriové aplikace včetně simulací jízdních profilů. Vysoká přesnost měření je dána automatickým přepínáním mezi řadou rozsahu jak pro napětí, tak proud. Přepínání rozsahů pohotově reaguje na rychlejší změny měřené veličiny a vždy přepne na rozsah, který zaručuje maximální přesnost měřené hodnoty. Přesnost výrobcem je dána pro napětí ±(0.02% of rdg. ±0.02% of F.S.) a pro proud ±(0.05% of r.n.g.).

Přesnost a rychlost je závislá na použitém vzorkování pro monitoring napětí a proudu. Chroma proto používá dvojitě vzorkovací integrátor V/I pro zajištění maximální přesnosti pro kalkulaci kapacity. Proto je možné velice efektivně a rychle reagovat pomocí modulu řízení nabíjení a vybíjení. V/I vzorkování: 50kHz (20us)

Jak již bylo zmíněno Model 17040E podporuje simulaci jízdního profilu dle standardů NEDC, FUDS a HPPC. Rychlá odezva na změnu proudu optimalizuje přepínání mezi vybíjecím a nabíjecím stavem. Samotný přechod je velice hladký a bez špiček, aby nedošlo k poškození baterii. Reakční doba 2ms (-90% to 90%) jak pro nabíjení tak vybíjení. Obecně můžeme říct, praktické využití akumulátorů je často nepravidelné a velice rychlé. 17040E vlastní namodelované křivky které odpovídají reálným podmínkám pro provoz bateriového bloku.

Obousměrný provoz zajišťující regenerativní funkci pracuje s nejvyšším možným zabezpečením proti poškození dalších připojených zařízení do sítě. Jakmile jsou rozpoznány abnormality v síti, tak dojde k automatickému odpojení od sítě a tím i ochraně ostatních komponent. Regenerativní funkce během vybíjecí fáze pracuje s účinností > 90 %. Celkové harmonické zkreslení není větší než < 5% a PF(power factor) je > 0.95.

BatteryPro SW dokáže spolupracovat s HW třetích stran pro zajištění maximální ochrany během celého testu. Ochrana spočívá v monitoringu abnormalit a následném odpojení. Je zde možnost využít BMS (Battery management systém) pro komunikaci se články a docílit tak rychlé reakce v případě zjištění abnormálních hodnot teploty nebo napětí. Stejně tak je možnost využít DIO karet pro získání důležitých dat pro vyšší zabezpečení baterií.

Chroma 17040 používá paralelní synchronizaci k testování vysokého výkonu s okamžitou synchronizací proudu. Nedochází k žádnému zpoždění mezi hlavním a pomocným kanálem, což zabraňuje generování proudových schodovitých průběhů. Uživatelé mohou paralelně připojit až dvě zařízení stejného modelu a mohou kanály provozovat nezávisle nebo paralelně. Testovací systém poskytuje přizpůsobitelné přípravky a umožňuje paralelní provoz výstupních kanálů. Maximální možný výkon 1.2MW, max. proud 4,800A. Rise time (0%-90%) pro dynamický proudový mód je 1ms, jmenovytý výkon <600kW. Rise time od 800kW po 1.2MW je 10ms (0%-90%).

Na poli testerů se pohybujeme více jak 15 let a máme bohaté zkušenosti s problematikou všeho druhu. Pokud budete mít nějaké dotazy, tak navštivte naše stránky www.meatest.cz, kde Vám rádi poradíme.